I Gros Hage AS
Score · regnskapsår 2024
72av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 378 av 11 047 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 760 av 22 205 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 60 og soliditet 83 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
I Gros Hage AS ligger 22 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 11 040 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 4,9 % (median 2,3 %) og egenkapitalandel 73,0 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 4,9 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | 5,1 % | 1,8 % |
| Totalrentabilitet | 8,3 % | 5,5 % |
| Egenkapitalandel | 73,0 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,37 | 1,23 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,70 | 1,76 |
| Omsetningsvekst | 58,8 % | 2,8 % |
| Omsetning per ansatt | 0,62 MNOK | 0,74 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 72 gjør I Gros Hage AS det bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 047 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- I Gros Hage AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
I Gros Hage AS hadde en driftsmargin på 4,9 % og en egenkapitalandel på 73,0 % i 2024, og er nr. 2 760 av 22 205 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og omsetningen økte med 59 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 21,2 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 16,6 | 1 MNOK |
| P/B | 2,2 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,4 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 60 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 83 | vekt 25 % |
| Likviditet | 80 | vekt 15 % |
| Vekst | 88 | vekt 15 % |
| Konsistens | 52 | vekt 15 % |
Varighet: 69 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er I Gros Hage AS?
Driftsmarginen var 4,9 % i 2024, mot en median på 2,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 8,3 %.
Hvor solid er I Gros Hage AS?
Egenkapitalandelen var 73,0 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 0,37 (median 1,23).
Hvordan er likviditeten i I Gros Hage AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,70 i 2024 (median 1,76).
Hvordan står I Gros Hage AS i Handel?
I Gros Hage AS er nr. 2 760 av 22 205 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 378 av 11 047. Omsetningen endret seg 58,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 918652183
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.490)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 6 registrert 10. mai 2026
- Stiftet
- 13. februar 2017 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,06 MNOK
- Forretningsadresse
- Storgata 51, 1870 ØRJE (MARKER)
- Kommune
- Marker rang 22–34 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 3. mars 2017
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2
- Største eier
- 50,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 67 | 72 | 62 | |
| Rang | 5 131 | 2 760 | 6 411 | |
| Driftsmargin | −3,1 % | 4,9 % | 2,1 % | |
| Totalrentabilitet | −3,0 % | 8,3 % | 4,6 % | |
| Egenkapitalandel | 78,9 % | 73,0 % | 57,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,74 | 3,70 | 2,34 | |
| Omsetningsvekst | – | 58,8 % | 64,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,4 MNOK | 3,7 MNOK | 6,1 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,0 MNOK | 2,4 MNOK | 3,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,0 MNOK | 2,4 MNOK | 3,2 MNOK |
| Egenkapital | 1,6 MNOK | 1,8 MNOK | 1,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,5 MNOK | 1,7 MNOK | 1,8 MNOK |
| Sum gjeld | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK | 1,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 0,7 MNOK | 1,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5920329.
Videre
Lignende selskaper
- Mix Mote AS indeks 72, nr. 2 752 · sammenlign
- Gullsmed Rønning AS indeks 72, nr. 2 754 · sammenlign
- Daisy AS indeks 72, nr. 2 762 · sammenlign
- Polar Clamps AS indeks 72, nr. 2 763 · sammenlign
- Pets Bamble Zoo AS indeks 72, nr. 2 764 · sammenlign