Bar-Zone AS

Org.nr. 918375589 · Skien · Stiftet 2017

Score · regnskapsår 2023

23av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 16 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 8 836 av 10 548 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 18 026 av 21 088 · Handel

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 14 og soliditet 27 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Bar-Zone AS ligger 27 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.

Medianscore 50 blant 10 539 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −6,0 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 19,1 % (median 35,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter2 MNOK4 MNOK
Driftsmargin −6,0 % 2,6 % 18 %
Resultatmargin −6,2 % 2,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −23,3 % 5,7 % 11 %
Egenkapitalandel 19,1 % 35,5 % 34 %
Gjeldsgrad 4,23 1,26 21 %
Likviditetsgrad 1 1,24 1,79 30 %
Omsetningsvekst – 6,7 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 23 gjør Bar-Zone AS det bedre enn 16 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (10 548 selskaper) i 2023.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2023

Hva tallene sier

Bar-Zone AS hadde en driftsmargin på −6,0 % og en egenkapitalandel på 19,1 % i 2023, og er nr. 18 026 av 21 088 rangerte selskaper i Handel.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 0 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −0,1 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,1 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 0,1 MNOK 1,0 0 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −6,2 % (median 2,0 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −6,0 % (median 2,6 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet14 vekt 30 %
Soliditet27 vekt 25 %
Likviditet30 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens24 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Bar-Zone AS?

Driftsmarginen var −6,0 % i 2023, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −23,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Bar-Zone AS?

Egenkapitalandelen var 19,1 % i 2023 (median 35,5 %). Gjeldsgraden var 4,23 (median 1,26).

Hvordan er likviditeten i Bar-Zone AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,24 i 2023 (median 1,79).

Hvordan står Bar-Zone AS i Handel?

Bar-Zone AS er nr. 18 026 av 21 088 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 8 836 av 10 548.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
918375589
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.490)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
1. januar 2017 9 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Risingjordet 37, 3716 SKIEN
Kommune
Skien rang 9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 17. januar 2017
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Daglig leder
Espen Wenås
Styrets leder
Espen Wenås
Regnskapsfører
One Accounting AS

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks23––
Rang18 026––
Driftsmargin−6,0 %−23,0 %−25,2 %
Totalrentabilitet−23,3 %−69,2 %−48,7 %
Egenkapitalandel19,1 %−44,3 %−100,8 %
Likviditetsgrad 11,240,690,50
Omsetningsvekst–−42,5 %−38,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter1,6 MNOK0,9 MNOK0,6 MNOK
Driftsresultat−0,1 MNOK−0,2 MNOK−0,1 MNOK
Resultat før skatt−0,1 MNOK−0,2 MNOK−0,2 MNOK
Årsresultat−0,1 MNOK−0,2 MNOK−0,2 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler0,4 MNOK0,3 MNOK0,3 MNOK
Omløpsmidler0,4 MNOK0,3 MNOK0,3 MNOK
Egenkapital0,1 MNOK−0,1 MNOK−0,3 MNOK
Opptjent egenkapital0,0 MNOK−0,2 MNOK−0,4 MNOK
Sum gjeld0,3 MNOK0,5 MNOK0,6 MNOK
Kortsiktig gjeld0,3 MNOK0,5 MNOK0,6 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5021503.

Lignende selskaper