Strise AS

Org.nr. 918330100 · Oslo · Stiftet 2016 · 29 ansatte

Score · regnskapsår 2024

47av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 573 av 992 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 772 av 3 097 · Informasjon og kommunikasjon

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 11 og soliditet 60 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Strise AS ligger 3 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 50 blant 992 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin −80,2 % (median 4,4 %) og egenkapitalandel 43,6 % (median 34,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 4. november 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter37 MNOK23 MNOK
Driftsmargin −80,2 % 4,4 % 5 %
Resultatmargin −67,3 % 4,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −12,6 % 8,8 % 17 %
Egenkapitalandel 43,6 % 34,1 % 62 %
Gjeldsgrad 1,29 1,68 58 %
Likviditetsgrad 1 2,71 1,33 87 %
Omsetningsvekst 87,3 % 7,8 % 93 %
Omsetning per ansatt1,26 MNOK1,69 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 47 gjør Strise AS det bedre enn 42 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (992 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Strise AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Strise AS hadde en driftsmargin på −80,2 % og en egenkapitalandel på 43,6 % i 2024, og er nr. 1 772 av 3 097 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −141,9 % til −80,2 % og omsetningen økte med 87 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 118 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): −25,3 MNOK 17,7 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): −28,5 MNOK 14,3 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 83,6 MNOK 2,6 217 MNOK 118 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 46 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 32 % for størrelse (småbedriftspremie 3 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −67,3 % (median 4,1 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −80,2 % (median 4,4 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,5 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet11 vekt 30 %
Soliditet60 vekt 25 %
Likviditet87 vekt 15 %
Vekst93 vekt 15 %
Konsistens13 vekt 15 %

Varighet: 49 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Strise AS?

Driftsmarginen var −80,2 % i 2024, mot en median på 4,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −12,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Strise AS?

Egenkapitalandelen var 43,6 % i 2024 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 1,29 (median 1,68).

Hvordan er likviditeten i Strise AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,71 i 2024 (median 1,33).

Hvordan står Strise AS i Informasjon og kommunikasjon?

Strise AS er nr. 1 772 av 3 097 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 573 av 992. Omsetningen endret seg 87,3 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
918330100
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (62.100)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
29 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
12. desember 2016 9 år i drift
Aksjekapital
0,17 MNOK
Forretningsadresse
Rådhusgata 9, 0151 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
984500742A874Y440226 fornyes 21. mai 2027

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Ingen kjent eier

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
50
Største eier
6,8 % · tre største 16,5 %
Fordeling
selskaper 26 % · privatpersoner 7 % · utenlandske 18 %
Eiere over 60 år
0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 31 år)

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Har eierandeler i: Strise AS (2 %)

Aksjene hos eierne summerer ikke til selskapets totale antall aksjer i kilden.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 4. november 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks514731
Rang1 3681 7722 636
Driftsmargin−141,9 %−80,2 %−78,6 %
Totalrentabilitet−18,6 %−12,6 %−17,9 %
Egenkapitalandel79,3 %43,6 %27,7 %
Likviditetsgrad 13,762,711,22
Omsetningsvekst–87,3 %24,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter19,5 MNOK36,6 MNOK45,6 MNOK
Driftsresultat−27,7 MNOK−29,3 MNOK−35,8 MNOK
Resultat før skatt−26,0 MNOK−24,6 MNOK−37,0 MNOK
Skattekostnad––0,0 MNOK
Årsresultat−26,0 MNOK−24,6 MNOK−37,0 MNOK
Finanskostnader0,5 MNOK0,5 MNOK7,1 MNOK
Sum eiendeler136,4 MNOK191,5 MNOK166,4 MNOK
Omløpsmidler106,2 MNOK112,0 MNOK61,5 MNOK
Egenkapital108,2 MNOK83,6 MNOK46,2 MNOK
Opptjent egenkapital0,0 MNOK0,0 MNOK–
Sum gjeld28,3 MNOK107,9 MNOK120,2 MNOK
Kortsiktig gjeld28,3 MNOK41,4 MNOK50,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 6036125.