Skyen i Byen AS

Org.nr. 918120165 · Bergen · Stiftet 2016 · 8 ansatte

Score · regnskapsår 2025

53av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 56 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 4 997 av 11 281 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 178 av 22 940 · Handel

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 96 og soliditet 24 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Skyen i Byen AS ligger 3 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 11 278 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 35,3 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 13,8 % (median 33,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter10 MNOK4 MNOK
Driftsmargin 35,3 % 2,6 % 95 %
Resultatmargin 35,2 % 2,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 68,2 % 6,2 % 97 %
Egenkapitalandel 13,8 % 33,5 % 32 %
Gjeldsgrad 6,25 1,25 15 %
Likviditetsgrad 1 1,16 1,74 29 %
Omsetningsvekst 4,2 % 4,0 % 51 %
Omsetning per ansatt1,24 MNOK0,76 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 53 gjør Skyen i Byen AS det bedre enn 56 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 281 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Skyen i Byen AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Skyen i Byen AS har score 53 for 2025, rang 10 178 av 22 940 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 96 mot sammenlignbare, driftsmargin 35,3 % mot median 2,6 %.

Svakest: Soliditet: persentil 24 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 13,8 % mot median 33,5 %. Likviditet: persentil 29 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,16 mot median 1,74.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Skyen i Byen AS hadde en driftsmargin på 35,3 % og en egenkapitalandel på 13,8 % i 2025, og er nr. 10 178 av 22 940 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 5,7 % til 35,3 % og egenkapitalandelen falt fra 28,7 % til 13,8 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 15 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 1,4 MNOK 21,2 29 MNOK 14 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): 1,7 MNOK
minus netto gjeld −1,9 MNOK
16,6 31 MNOK 15 MNOK
P/B Egenkapital: 0,7 MNOK 2,2 2 MNOK 1 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet96 vekt 30 %
Soliditet24 vekt 25 %
Likviditet29 vekt 15 %
Vekst51 vekt 15 %
Konsistens43 vekt 15 %

Varighet: 54 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Skyen i Byen AS?

Driftsmarginen var 35,3 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 68,2 %.

Hvor solid er Skyen i Byen AS?

Egenkapitalandelen var 13,8 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 6,25 (median 1,25).

Hvordan er likviditeten i Skyen i Byen AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,16 i 2025 (median 1,74).

Hvordan står Skyen i Byen AS i Handel?

Skyen i Byen AS er nr. 10 178 av 22 940 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 4 997 av 11 281. Omsetningen endret seg 4,2 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
918120165
Org.form
AS
Sektor
Handel (47.260)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
8 registrert 10. februar 2026
Stiftet
16. november 2016 9 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Øvregaten 7, 5003 BERGEN
Kommune
Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
0 %
Konsernkjede
Eies av: Argos AS (100 %)
Øverste eier: Argos AS

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks535553
Rang9 5458 93210 178
Driftsmargin12,6 %5,7 %35,3 %
Totalrentabilitet39,0 %22,0 %68,2 %
Egenkapitalandel21,1 %28,7 %13,8 %
Likviditetsgrad 11,221,401,16
Omsetningsvekst–3,5 %4,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter9,2 MNOK9,5 MNOK9,9 MNOK
Driftsresultat1,2 MNOK0,5 MNOK3,5 MNOK
Resultat før skatt1,2 MNOK0,5 MNOK3,5 MNOK
Skattekostnad0,2 MNOK0,1 MNOK0,8 MNOK
Årsresultat1,0 MNOK0,4 MNOK2,7 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler3,0 MNOK2,5 MNOK5,1 MNOK
Omløpsmidler2,9 MNOK2,5 MNOK5,1 MNOK
Egenkapital0,6 MNOK0,7 MNOK0,7 MNOK
Opptjent egenkapital0,6 MNOK0,7 MNOK0,7 MNOK
Sum gjeld2,3 MNOK1,8 MNOK4,4 MNOK
Kortsiktig gjeld2,3 MNOK1,8 MNOK4,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 7148509.

Lignende selskaper