Haugo Entreprenør AS
Score · regnskapsår 2023
76av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 201 av 1 678 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 424 av 18 347 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 76 og soliditet 75 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Haugo Entreprenør AS ligger 26 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 1 678 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 8,7 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 40,3 % (median 29,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 60 MNOK | 91 MNOK |
| Driftsmargin | 8,7 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 8,7 % | 4,8 % |
| Totalrentabilitet | 22,2 % | 12,1 % |
| Egenkapitalandel | 40,3 % | 29,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,48 | 2,37 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,61 | 1,37 |
| Omsetningsvekst | – | 12,7 % |
| Omsetning per ansatt | 1,94 MNOK | 2,44 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 76 gjør Haugo Entreprenør AS det bedre enn 88 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 678 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Haugo Entreprenør AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Haugo Entreprenør AS hadde en driftsmargin på 8,7 % og en egenkapitalandel på 40,3 % i 2023, og er nr. 2 424 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 9 MNOK og 49 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 41 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 49 MNOK |
| P/B | 1,0 | 9 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var −0,6 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 76 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 75 | vekt 25 % |
| Likviditet | 71 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 83 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Haugo Entreprenør AS?
Driftsmarginen var 8,7 % i 2023, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 22,2 %.
Hvor solid er Haugo Entreprenør AS?
Egenkapitalandelen var 40,3 % i 2023 (median 29,0 %). Gjeldsgraden var 1,48 (median 2,37).
Hvordan er likviditeten i Haugo Entreprenør AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,61 i 2023 (median 1,37).
Hvordan står Haugo Entreprenør AS i Bygg og anlegg?
Haugo Entreprenør AS er nr. 2 424 av 18 347 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 201 av 1 678.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 3
- Sum tildelt verdi siden 2024
- 22,7 MNOK
- Rammeavtaler
- 2
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 16. juni 2026 | Statens vegvesen | Rammekontrakt E134 og Rv 36 2026-2028 | 42,6 MNOK (rammeavtale) |
| 3. juni 2025 | Statens vegvesen | E134 Høydalsmo, Ofte bru og kryss | 22,7 MNOK |
| 25. april 2025 | Statens vegvesen | Rammeavtale for mindre utbedringer, 2025-2027 – E134 Telemark | 42,8 MNOK (rammeavtale) |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 918099425
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.120)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 31 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 4. desember 2016 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Garverivegen 6J, 3850 KVITESEID
- Kommune
- Kviteseid rang 9–24 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 76 | 72 | 75 | |
| Rang | 2 424 | 2 304 | 1 615 | |
| Driftsmargin | 8,7 % | 11,6 % | 7,5 % | |
| Totalrentabilitet | 22,2 % | 21,6 % | 21,1 % | |
| Egenkapitalandel | 40,3 % | 38,6 % | 42,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,61 | 1,57 | 1,69 | |
| Omsetningsvekst | – | 28,0 % | 63,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 60,2 MNOK | 77,0 MNOK | 125,8 MNOK |
| Driftsresultat | 5,3 MNOK | 9,0 MNOK | 9,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 5,2 MNOK | 9,1 MNOK | 9,9 MNOK |
| Årsresultat | 4,1 MNOK | 7,1 MNOK | 7,7 MNOK |
| Finanskostnader | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 23,1 MNOK | 42,3 MNOK | 47,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 22,1 MNOK | 40,3 MNOK | 45,1 MNOK |
| Egenkapital | 9,3 MNOK | 16,4 MNOK | 20,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 9,3 MNOK | 16,3 MNOK | 20,0 MNOK |
| Sum gjeld | 13,8 MNOK | 26,0 MNOK | 27,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 13,7 MNOK | 25,7 MNOK | 26,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 4642763.
Videre
Lignende selskaper
- Dokka Entreprenør AS indeks 76, nr. 2 388 · sammenlign
- Etto Bygg AS indeks 76, nr. 2 393 · sammenlign
- Brødrene Medalen AS indeks 76, nr. 2 407 · sammenlign
- Eltro Installasjon AS indeks 76, nr. 2 408 · sammenlign
- Valtec AS indeks 76, nr. 2 409 · sammenlign