Dpark AS
Score · regnskapsår 2025
80av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 21 av 465 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 66 av 1 660 · Transport og lagring
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 94 og soliditet 89 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Dpark AS ligger 31 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 465 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 19,1 % (median 4,1 %) og egenkapitalandel 66,7 % (median 28,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 48 MNOK | 23 MNOK |
| Driftsmargin | 19,1 % | 4,1 % |
| Resultatmargin | 21,2 % | 4,0 % |
| Totalrentabilitet | 43,5 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 66,7 % | 28,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,50 | 2,18 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,92 | 1,36 |
| Omsetningsvekst | 1,8 % | 7,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 80 gjør Dpark AS det bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (465 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Dpark AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Dpark AS har score 80 for 2025, rang 66 av 1 660 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 94 mot sammenlignbare, driftsmargin 19,1 % mot median 4,1 %. Likviditet: persentil 91 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,92 mot median 1,36.
Svakest: Vekst: persentil 35 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 1,8 % mot median 7,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Dpark AS hadde en driftsmargin på 19,1 % og en egenkapitalandel på 66,7 % i 2025, og er nr. 66 av 1 660 rangerte selskaper i Transport og lagring.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 72,6 % til 66,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 16 MNOK og 93 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 79 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 93 MNOK |
| P/B | 1,0 | 16 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 19,1 % (median 4,1 %); Egenkapitalandel 66,7 % (median 28,7 %); Likviditetsgrad 1 2,92 (median 1,36).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 3,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 94 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 89 | vekt 25 % |
| Likviditet | 91 | vekt 15 % |
| Vekst | 35 | vekt 15 % |
| Konsistens | 68 | vekt 15 % |
Varighet: 85 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Dpark AS?
Driftsmarginen var 19,1 % i 2025, mot en median på 4,1 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 43,5 %.
Hvor solid er Dpark AS?
Egenkapitalandelen var 66,7 % i 2025 (median 28,7 %). Gjeldsgraden var 0,50 (median 2,18).
Hvordan er likviditeten i Dpark AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,92 i 2025 (median 1,36).
Hvordan står Dpark AS i Transport og lagring?
Dpark AS er nr. 66 av 1 660 rangerte selskaper i Transport og lagring for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 21 av 465. Omsetningen endret seg 1,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 918004378
- Org.form
- AS
- Sektor
- Transport og lagring (52.212)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 28. september 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 1,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Wergelands gate 13, 3019 DRAMMEN
- Kommune
- Drammen rang 10 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 3. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 90 | 85 | 80 | |
| Rang | 28 | 25 | 66 | |
| Driftsmargin | 16,3 % | 20,2 % | 19,1 % | |
| Totalrentabilitet | 25,4 % | 32,4 % | 43,5 % | |
| Egenkapitalandel | 69,5 % | 72,6 % | 66,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,22 | 3,54 | 2,92 | |
| Omsetningsvekst | – | 16,7 % | 1,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 40,3 MNOK | 47,1 MNOK | 47,9 MNOK |
| Driftsresultat | 6,6 MNOK | 9,5 MNOK | 9,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 6,6 MNOK | 9,7 MNOK | 10,1 MNOK |
| Årsresultat | 5,2 MNOK | 7,5 MNOK | 7,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 26,1 MNOK | 29,8 MNOK | 23,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 25,6 MNOK | 28,9 MNOK | 22,7 MNOK |
| Egenkapital | 18,1 MNOK | 21,7 MNOK | 15,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 16,1 MNOK | 19,7 MNOK | 13,6 MNOK |
| Sum gjeld | 8,0 MNOK | 8,2 MNOK | 7,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 8,0 MNOK | 8,2 MNOK | 7,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6738126.
Videre
Lignende selskaper
- Crewtaxi AS indeks 80, nr. 62 · sammenlign
- Stian Røyset Transport AS indeks 80, nr. 63 · sammenlign
- Modalen-Eksingedalen Billag AS indeks 80, nr. 68 · sammenlign
- Scandinavian Travel Service AS indeks 79, nr. 69 · sammenlign
- Stian Østby Transport AS indeks 79, nr. 71 · sammenlign