Nordsild AS

Org.nr. 917961271 · Ibestad · Stiftet 2016

Score · regnskapsår 2024

44av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 40 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 252 av 417 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 208 av 1 994 · Sjømat

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 60 og soliditet 27 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Nordsild AS ligger 7 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 51 blant 417 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 19,4 % (median 8,8 %) og egenkapitalandel 15,5 % (median 29,0 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter44 MNOK22 MNOK
Driftsmargin 19,4 % 8,8 % 75 %
Resultatmargin 15,4 % 2,9 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 4,1 % 4,9 % 44 %
Egenkapitalandel 15,5 % 29,0 % 30 %
Gjeldsgrad 5,46 2,14 23 %
Likviditetsgrad 1 1,28 1,64 37 %
Omsetningsvekst 6,3 % 0,6 % 60 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 44 gjør Nordsild AS det bedre enn 40 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (417 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Nordsild AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Nordsild AS hadde en driftsmargin på 19,4 % og en egenkapitalandel på 15,5 % i 2024, og er nr. 1 208 av 1 994 rangerte selskaper i Sjømat.

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −7,5 % til 19,4 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 33 MNOK og 53 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 5,3 MNOK 10,0 53 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 8,6 MNOK
minus netto gjeld 172,3 MNOK
8,0 gjeld over verdi
P/B Egenkapital: 33,3 MNOK 1,0 33 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,1 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,5 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet60 vekt 30 %
Soliditet27 vekt 25 %
Likviditet37 vekt 15 %
Vekst60 vekt 15 %
Konsistens34 vekt 15 %

Varighet: 36 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Nordsild AS?

Driftsmarginen var 19,4 % i 2024, mot en median på 8,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,1 %.

Hvor solid er Nordsild AS?

Egenkapitalandelen var 15,5 % i 2024 (median 29,0 %). Gjeldsgraden var 5,46 (median 2,14).

Hvordan er likviditeten i Nordsild AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,28 i 2024 (median 1,64).

Hvordan står Nordsild AS i Sjømat?

Nordsild AS er nr. 1 208 av 1 994 rangerte selskaper i Sjømat for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 252 av 417. Omsetningen endret seg 6,3 % fra året før.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
0
Sum tildelt verdi siden 2024
verdi ikke oppgitt
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
25. april 2019 Fiskeridirektoratet Leie av snurrevadfartøy for overvåking av fiskefelt i 2019 verdi ikke oppgitt 34000000

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
917961271
Org.form
AS
Sektor
Sjømat (03.110)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
14. september 2016 10 år i drift
Aksjekapital
0,43 MNOK
Forretningsadresse
Andørjaveien 1810, 9455 ENGENES (IBESTAD)
Kommune
Ibestad rang 16–35 av 36 i KOSTRA-gruppe 15
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks274451
Rang1 7151 2081 069
Driftsmargin−7,5 %19,4 %6,8 %
Totalrentabilitet−2,3 %4,1 %1,0 %
Egenkapitalandel22,6 %15,5 %37,2 %
Likviditetsgrad 10,241,2815,18
Omsetningsvekst–6,3 %14,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter41,6 MNOK44,2 MNOK50,5 MNOK
Driftsresultat−3,1 MNOK8,6 MNOK3,4 MNOK
Resultat før skatt−2,8 MNOK6,8 MNOK−9,0 MNOK
Årsresultat−2,2 MNOK5,3 MNOK−7,0 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK2,0 MNOK12,4 MNOK
Sum eiendeler123,8 MNOK215,0 MNOK349,3 MNOK
Omløpsmidler6,6 MNOK6,2 MNOK111,3 MNOK
Egenkapital27,9 MNOK33,3 MNOK130,0 MNOK
Opptjent egenkapital23,5 MNOK28,8 MNOK21,8 MNOK
Sum gjeld95,8 MNOK181,7 MNOK219,3 MNOK
Kortsiktig gjeld27,2 MNOK4,8 MNOK7,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5844665.

Lignende selskaper