Bergen Varmesenter AS
Score · regnskapsår 2025
21av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 8 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 6 815 av 7 418 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 20 854 av 22 949 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 4 og soliditet 34 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Bergen Varmesenter AS ligger 30 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 418 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −9,6 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 25,0 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | −9,6 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | −11,6 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | −26,6 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 25,0 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,99 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,70 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | −22,0 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 1,87 MNOK | 2,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 21 gjør Bergen Varmesenter AS det bedre enn 8 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 418 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Bergen Varmesenter AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Bergen Varmesenter AS har score 21 for 2025, rang 20 854 av 22 949 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 49 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,70 mot median 1,73.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 4 mot sammenlignbare, driftsmargin −9,6 % mot median 3,4 %. Vekst: persentil 5 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −22,0 % mot median 5,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −11,6 % (median 3,0 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −9,6 % (median 3,4 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Bergen Varmesenter AS hadde en driftsmargin på −9,6 % og en egenkapitalandel på 25,0 % i 2025, og er nr. 20 854 av 22 949 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra −2,6 % til −9,6 % og omsetningen falt med 22 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −11,6 % (median 3,0 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −9,6 % (median 3,4 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 4 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 34 | vekt 25 % |
| Likviditet | 49 | vekt 15 % |
| Vekst | 5 | vekt 15 % |
| Konsistens | 21 | vekt 15 % |
Varighet: 35 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bergen Varmesenter AS?
Driftsmarginen var −9,6 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −26,6 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Bergen Varmesenter AS?
Egenkapitalandelen var 25,0 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 2,99 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i Bergen Varmesenter AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,70 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Bergen Varmesenter AS i Handel?
Bergen Varmesenter AS er nr. 20 854 av 22 949 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 6 815 av 7 418. Omsetningen endret seg −22,0 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917864551
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.640)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 6 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 16. september 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,60 MNOK
- Forretningsadresse
- Litleåsvegen 47, 5132 NYBORG (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 51 | 34 | 21 | |
| Rang | 10 336 | 17 076 | 20 854 | |
| Driftsmargin | 3,4 % | −2,6 % | −9,6 % | |
| Totalrentabilitet | 6,7 % | −5,4 % | −26,6 % | |
| Egenkapitalandel | 34,3 % | 34,4 % | 25,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,28 | 2,41 | 1,70 | |
| Omsetningsvekst | – | −12,1 % | −22,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 16,4 MNOK | 14,4 MNOK | 11,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,6 MNOK | −0,4 MNOK | −1,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | −0,6 MNOK | −1,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | −0,6 MNOK | −1,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 8,3 MNOK | 6,7 MNOK | 4,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 7,3 MNOK | 5,4 MNOK | 3,4 MNOK |
| Egenkapital | 2,9 MNOK | 2,3 MNOK | 1,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,3 MNOK | 1,7 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 5,5 MNOK | 4,4 MNOK | 3,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,2 MNOK | 2,3 MNOK | 2,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 7177211.
Videre
Lignende selskaper
- Herføl Marina AS indeks 21, nr. 20 838 · sammenlign
- Butikkdrift R13 3 AS indeks 21, nr. 20 846 · sammenlign
- Flislab AS indeks 21, nr. 20 847 · sammenlign
- Lts Maskin AS indeks 21, nr. 20 850 · sammenlign
- Energiverket AS indeks 21, nr. 20 851 · sammenlign