Saferoad Holding AS
Score · regnskapsår 2025
45av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 37 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 706 av 1 127 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 809 av 2 930 · Industri
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 13 og soliditet 61 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Saferoad Holding AS ligger 6 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 127 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin −53,3 % (median 4,7 %) og egenkapitalandel 45,8 % (median 39,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 132 MNOK | 129 MNOK |
| Driftsmargin | −53,3 % | 4,7 % |
| Resultatmargin | −132,6 % | 4,6 % |
| Totalrentabilitet | 2,8 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 45,8 % | 39,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,19 | 1,50 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,32 | 1,53 |
| Omsetningsvekst | 54,5 % | 6,3 % |
| Omsetning per ansatt | 5,49 MNOK | 2,68 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 45 gjør Saferoad Holding AS det bedre enn 37 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (1 127 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Saferoad Holding AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Saferoad Holding AS har score 45 for 2025, rang 1 809 av 2 930 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 95 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 54,5 % mot median 6,3 %. Soliditet: persentil 61 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 45,8 % mot median 39,3 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 13 mot sammenlignbare, driftsmargin −53,3 % mot median 4,7 %. Likviditet: persentil 35 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,32 mot median 1,53.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −132,6 % (median 4,6 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −53,3 % (median 4,7 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Saferoad Holding AS hadde en driftsmargin på −53,3 % og en egenkapitalandel på 45,8 % i 2025, og er nr. 1 809 av 2 930 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −91,9 % til −53,3 % og omsetningen økte med 55 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 3 196 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 3 196 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −132,6 % (median 4,6 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −53,3 % (median 4,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 9,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,0 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 13 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 61 | vekt 25 % |
| Likviditet | 35 | vekt 15 % |
| Vekst | 95 | vekt 15 % |
| Konsistens | 41 | vekt 15 % |
Varighet: 29 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Saferoad Holding AS?
Driftsmarginen var −53,3 % i 2025, mot en median på 4,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Saferoad Holding AS?
Egenkapitalandelen var 45,8 % i 2025 (median 39,3 %). Gjeldsgraden var 1,19 (median 1,50).
Hvordan er likviditeten i Saferoad Holding AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,32 i 2025 (median 1,53).
Hvordan står Saferoad Holding AS i Industri?
Saferoad Holding AS er nr. 1 809 av 2 930 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 706 av 1 127. Omsetningen endret seg 54,5 % fra året før.
Konsernregnskap · 2025
44 av 100
Rang 34 av 50 konsern i Morning-klasse Store i Industri. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.
- Driftsinntekter, konsern
- 8 110 MNOK
- Driftsresultat, konsern
- 323 MNOK
- Resultat før skatt, konsern
- −95 MNOK
- Sum eiendeler, konsern
- 8 866 MNOK
- Egenkapital, konsern
- 3 123 MNOK
| Nøkkeltall | Konsernet | Selskapet alene (2025) |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,0 % | −53,3 % |
| Totalrentabilitet | 3,8 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandel | 35,2 % | 45,8 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,97 | 1,32 |
| Omsetningsvekst | 6,9 % | 54,5 % |
Konsernindeks tidligere år: 2023: 32 (41 av 50), 2024: 43 (34 av 51).
Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.
Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2025 (åpne data, NLOD 2.0).
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917763909
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (25.110)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 24 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 14. september 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 31,60 MNOK
- Forretningsadresse
- Enebakkveien 150, 0680 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 213800PV6EL1ZU2I8V34 fornyes 28. mai 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Srh Holding AS (Norge)
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 13 | – | 45 | |
| Rang | 2 684 | – | 1 809 | |
| Driftsmargin | −142,2 % | −91,9 % | −53,3 % | |
| Totalrentabilitet | 7,3 % | 4,1 % | 2,8 % | |
| Egenkapitalandel | 6,1 % | 46,9 % | 45,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,15 | 1,23 | 1,32 | |
| Omsetningsvekst | – | 33,8 % | 54,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 63,8 MNOK | 85,3 MNOK | 131,8 MNOK |
| Driftsresultat | −90,6 MNOK | −78,4 MNOK | −70,3 MNOK |
| Resultat før skatt | −230,9 MNOK | −69,4 MNOK | −174,7 MNOK |
| Årsresultat | −191,5 MNOK | −126,0 MNOK | −179,9 MNOK |
| Finanskostnader | 486,7 MNOK | 328,0 MNOK | 367,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 3 484,6 MNOK | 6 290,4 MNOK | 6 984,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 769,7 MNOK | 807,4 MNOK | 822,6 MNOK |
| Egenkapital | 213,8 MNOK | 2 950,8 MNOK | 3 196,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −197,4 MNOK | 2 539,6 MNOK | 2 341,4 MNOK |
| Sum gjeld | 3 270,7 MNOK | 3 339,6 MNOK | 3 788,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 669,1 MNOK | 658,6 MNOK | 621,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7092016.
Videre
Lignende selskaper
- Ribe Betong AS indeks 45, nr. 1 803 · sammenlign
- BT Rørsystem Produksjon AS indeks 45, nr. 1 804 · sammenlign
- Fjordpipe AS indeks 45, nr. 1 805 · sammenlign
- Tavlebyggern AS indeks 45, nr. 1 808 · sammenlign
- Norsk Etikett AS indeks 45, nr. 1 814 · sammenlign