Cybe Solutions AS
Score · regnskapsår 2025
50av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 536 av 1 089 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 165 av 2 301 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 36 og soliditet 59 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Cybe Solutions AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 087 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 1,2 % (median 5,7 %) og egenkapitalandel 55,6 % (median 38,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 1,2 % | 5,7 % |
| Resultatmargin | 5,9 % | 5,2 % |
| Totalrentabilitet | 3,5 % | 11,5 % |
| Egenkapitalandel | 55,6 % | 38,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,80 | 1,02 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,18 | 1,53 |
| Omsetningsvekst | 2,5 % | 4,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 50 gjør Cybe Solutions AS det bedre enn 51 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 089 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Cybe Solutions AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Cybe Solutions AS har score 50 for 2025, rang 1 165 av 2 301 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 64 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,18 mot median 1,53.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 36 mot sammenlignbare, driftsmargin 1,2 % mot median 5,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Cybe Solutions AS hadde en driftsmargin på 1,2 % og en egenkapitalandel på 55,6 % i 2025, og er nr. 1 165 av 2 301 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 4,0 % til 1,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 0 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var −18,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 36 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 59 | vekt 25 % |
| Likviditet | 64 | vekt 15 % |
| Vekst | 46 | vekt 15 % |
| Konsistens | 49 | vekt 15 % |
Varighet: 49 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Cybe Solutions AS?
Driftsmarginen var 1,2 % i 2025, mot en median på 5,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,5 %.
Hvor solid er Cybe Solutions AS?
Egenkapitalandelen var 55,6 % i 2025 (median 38,8 %). Gjeldsgraden var 0,80 (median 1,02).
Hvordan er likviditeten i Cybe Solutions AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,18 i 2025 (median 1,53).
Hvordan står Cybe Solutions AS i Informasjon og kommunikasjon?
Cybe Solutions AS er nr. 1 165 av 2 301 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 536 av 1 089. Omsetningen endret seg 2,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917727023
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 19. august 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,04 MNOK
- Forretningsadresse
- Haslevollen 18, 0579 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 15. september 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 254900ZKW4GPCTGGNE60 fornyes 20. januar 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 3. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 51 | 48 | 50 | |
| Rang | 1 012 | 1 280 | 1 165 | |
| Driftsmargin | −7,5 % | 4,0 % | 1,2 % | |
| Totalrentabilitet | −16,2 % | 10,7 % | 3,5 % | |
| Egenkapitalandel | 58,1 % | 53,9 % | 55,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,30 | 2,08 | 2,18 | |
| Omsetningsvekst | – | −11,8 % | 2,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,6 MNOK | 2,3 MNOK | 2,4 MNOK |
| Driftsresultat | −0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,5 MNOK | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,5 MNOK | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK | 1,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,0 MNOK | 0,9 MNOK | 1,2 MNOK |
| Egenkapital | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum gjeld | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7140209.
Videre
Lignende selskaper
- Astralution AS indeks 50, nr. 1 163 · sammenlign
- Jobr AS indeks 50, nr. 1 164 · sammenlign
- Cyberon Security AS indeks 50, nr. 1 167 · sammenlign
- Webcraft AS indeks 50, nr. 1 169 · sammenlign
- Talkmore AS indeks 49, nr. 1 175 · sammenlign