Grenland Bobilsenter AS
Score · regnskapsår 2025
35av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 23 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 5 700 av 7 416 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 17 412 av 22 951 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 56 og soliditet 20 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Grenland Bobilsenter AS ligger 16 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 416 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 5,0 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 13,7 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 31 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 5,0 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 1,7 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 10,0 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 13,7 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 6,29 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,17 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | −5,4 % | 5,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 35 gjør Grenland Bobilsenter AS det bedre enn 23 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 416 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Grenland Bobilsenter AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Grenland Bobilsenter AS har score 35 for 2025, rang 17 412 av 22 951 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 56 mot sammenlignbare, driftsmargin 5,0 % mot median 3,4 %.
Svakest: Vekst: persentil 20 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −5,4 % mot median 5,7 %. Soliditet: persentil 20 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 13,7 % mot median 36,3 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Grenland Bobilsenter AS hadde en driftsmargin på 5,0 % og en egenkapitalandel på 13,7 % i 2025, og er nr. 17 412 av 22 951 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 8,6 % til 13,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 12 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 4 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 12 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 56 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 20 | vekt 25 % |
| Likviditet | 24 | vekt 15 % |
| Vekst | 20 | vekt 15 % |
| Konsistens | 48 | vekt 15 % |
Varighet: 31 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Grenland Bobilsenter AS?
Driftsmarginen var 5,0 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 10,0 %.
Hvor solid er Grenland Bobilsenter AS?
Egenkapitalandelen var 13,7 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 6,29 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i Grenland Bobilsenter AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,17 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Grenland Bobilsenter AS i Handel?
Grenland Bobilsenter AS er nr. 17 412 av 22 951 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 5 700 av 7 416. Omsetningen endret seg −5,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917631158
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.810)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 5. august 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 1,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Rødmyrsvingen 120, 3735 SKIEN
- Kommune
- Skien rang 9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 20 | 39 | 35 | |
| Rang | 18 449 | 15 625 | 17 412 | |
| Driftsmargin | 2,1 % | 4,5 % | 5,0 % | |
| Totalrentabilitet | −4,9 % | 6,4 % | 10,0 % | |
| Egenkapitalandel | 9,5 % | 8,6 % | 13,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,08 | 1,08 | 1,17 | |
| Omsetningsvekst | – | 27,1 % | −5,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 25,7 MNOK | 32,6 MNOK | 30,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,5 MNOK | 1,5 MNOK | 1,5 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK |
| Årsresultat | −0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | −0,8 MNOK | 1,3 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 19,8 MNOK | 23,5 MNOK | 15,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 19,3 MNOK | 23,1 MNOK | 15,7 MNOK |
| Egenkapital | 1,9 MNOK | 2,0 MNOK | 2,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK |
| Sum gjeld | 17,9 MNOK | 21,5 MNOK | 13,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 17,9 MNOK | 21,4 MNOK | 13,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6754068.
Videre
Lignende selskaper
- Nerskogen Landhandel AS indeks 35, nr. 17 405 · sammenlign
- Ørsta Mat AS indeks 35, nr. 17 407 · sammenlign
- FR Schutz AS indeks 35, nr. 17 408 · sammenlign
- Obo Bettermann AS indeks 35, nr. 17 411 · sammenlign
- Norsk Labex AS indeks 35, nr. 17 414 · sammenlign