Etm4u AS

Org.nr. 917620695 · Nordre Follo · Stiftet 2016 · 10 ansatte

Score · regnskapsår 2025

52av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 52 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 3 530 av 7 414 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 10 758 av 22 952 · Handel

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 95 og soliditet 22 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Etm4u AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 7 414 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 16,6 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 15,7 % (median 36,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter41 MNOK20 MNOK
Driftsmargin 16,6 % 3,4 % 93 %
Resultatmargin 16,8 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 47,1 % 10,0 % 96 %
Egenkapitalandel 15,7 % 36,3 % 25 %
Gjeldsgrad 5,39 1,51 19 %
Likviditetsgrad 1 1,16 1,73 23 %
Omsetningsvekst 10,8 % 5,7 % 64 %
Omsetning per ansatt4,13 MNOK2,08 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 52 gjør Etm4u AS det bedre enn 52 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 414 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Etm4u AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Etm4u AS har score 52 for 2025, rang 10 758 av 22 952 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 95 mot sammenlignbare, driftsmargin 16,6 % mot median 3,4 %. Vekst: persentil 64 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 10,8 % mot median 5,7 %.

Svakest: Soliditet: persentil 22 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 15,7 % mot median 36,3 %. Likviditet: persentil 23 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,16 mot median 1,73.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Etm4u AS hadde en driftsmargin på 16,6 % og en egenkapitalandel på 15,7 % i 2025, og er nr. 10 758 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 44,8 % til 15,7 % og omsetningen økte med 11 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 2 MNOK og 63 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 5,4 MNOK 10,0 54 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 6,8 MNOK
minus netto gjeld −8,5 MNOK
8,0 63 MNOK
P/B Egenkapital: 2,3 MNOK 1,0 2 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet95 vekt 30 %
Soliditet22 vekt 25 %
Likviditet23 vekt 15 %
Vekst64 vekt 15 %
Konsistens34 vekt 15 %

Varighet: 64 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Etm4u AS?

Driftsmarginen var 16,6 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 47,1 %.

Hvor solid er Etm4u AS?

Egenkapitalandelen var 15,7 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 5,39 (median 1,51).

Hvordan er likviditeten i Etm4u AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,16 i 2025 (median 1,73).

Hvordan står Etm4u AS i Handel?

Etm4u AS er nr. 10 758 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 3 530 av 7 414. Omsetningen endret seg 10,8 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
917620695
Org.form
AS
Sektor
Handel (46.500)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
10 registrert 10. juni 2026
Stiftet
17. august 2016 10 år i drift
Aksjekapital
1,85 MNOK
Forretningsadresse
Sofiemyrveien 4, 1412 SOFIEMYR (NORDRE FOLLO)
Kommune
Nordre Follo rang 1 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks697152
Rang4 6032 86610 758
Driftsmargin10,3 %17,2 %16,6 %
Totalrentabilitet35,3 %52,0 %47,1 %
Egenkapitalandel49,6 %44,8 %15,7 %
Likviditetsgrad 11,891,751,16
Omsetningsvekst–28,6 %10,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter29,0 MNOK37,3 MNOK41,3 MNOK
Driftsresultat3,0 MNOK6,4 MNOK6,8 MNOK
Resultat før skatt3,0 MNOK6,5 MNOK6,9 MNOK
Årsresultat2,4 MNOK5,0 MNOK5,4 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler8,5 MNOK12,5 MNOK14,8 MNOK
Omløpsmidler8,1 MNOK12,1 MNOK14,4 MNOK
Egenkapital4,2 MNOK5,6 MNOK2,3 MNOK
Opptjent egenkapital2,4 MNOK3,7 MNOK0,5 MNOK
Sum gjeld4,3 MNOK6,9 MNOK12,4 MNOK
Kortsiktig gjeld4,3 MNOK6,9 MNOK12,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6534981.

Lignende selskaper