Touchnetix AS
Score · regnskapsår 2025
57av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 68 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 195 av 600 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 980 av 2 888 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 11 og soliditet 100 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Touchnetix AS ligger 6 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 600 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −122,1 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 95,6 % (median 31,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 16 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | −122,1 % | 4,3 % |
| Resultatmargin | −107,6 % | 4,3 % |
| Totalrentabilitet | −6,2 % | 11,7 % |
| Egenkapitalandel | 95,6 % | 31,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,05 | 1,81 |
| Likviditetsgrad 1 | 10,32 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | 38,6 % | 8,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,13 MNOK | 1,58 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 57 gjør Touchnetix AS det bedre enn 68 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (600 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Touchnetix AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Touchnetix AS har score 57 for 2025, rang 980 av 2 888 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 100 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 95,6 % mot median 31,9 %. Likviditet: persentil 98 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 10,32 mot median 1,43.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 11 mot sammenlignbare, driftsmargin −122,1 % mot median 4,3 %. Konsistens: persentil 15 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −107,6 % (median 4,3 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −122,1 % (median 4,3 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Touchnetix AS hadde en driftsmargin på −122,1 % og en egenkapitalandel på 95,6 % i 2025, og er nr. 980 av 2 888 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −325,4 % til −122,1 % og omsetningen økte med 39 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 244 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 244 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −107,6 % (median 4,3 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −122,1 % (median 4,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 11,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 11 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 100 | vekt 25 % |
| Likviditet | 98 | vekt 15 % |
| Vekst | 81 | vekt 15 % |
| Konsistens | 15 | vekt 15 % |
Varighet: 56 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Touchnetix AS?
Driftsmarginen var −122,1 % i 2025, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −6,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Touchnetix AS?
Egenkapitalandelen var 95,6 % i 2025 (median 31,9 %). Gjeldsgraden var 0,05 (median 1,81).
Hvordan er likviditeten i Touchnetix AS?
Likviditetsgrad 1 var 10,32 i 2025 (median 1,43).
Hvordan står Touchnetix AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Touchnetix AS er nr. 980 av 2 888 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 195 av 600. Omsetningen endret seg 38,6 % fra året før.
Konsernregnskap · 2025
47 av 100
Rang 6 av 12 konsern i Morning-klasse Mellomstore i Teknisk tjenesteyting og forskning. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.
- Driftsinntekter, konsern
- 80 MNOK
- Driftsresultat, konsern
- −58 MNOK
- Resultat før skatt, konsern
- −58 MNOK
- Sum eiendeler, konsern
- 183 MNOK
- Egenkapital, konsern
- 167 MNOK
| Nøkkeltall | Konsernet | Selskapet alene (2025) |
|---|---|---|
| Driftsmargin | −72,7 % | −122,1 % |
| Totalrentabilitet | −29,2 % | −6,2 % |
| Egenkapitalandel | 91,1 % | 95,6 % |
| Likviditetsgrad 1 | 8,65 | 10,32 |
| Omsetningsvekst | −23,9 % | 38,6 % |
Konsernindeks tidligere år: 2023: 58 (7 av 26), 2024: 51 (10 av 18).
Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.
Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2025 (åpne data, NLOD 2.0).
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917596816
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (74.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 14 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 11. august 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,28 MNOK
- Forretningsadresse
- Sluppenvegen 23, 7037 TRONDHEIM
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 5493006BDT8NZZGNK065 fornyes 28. februar 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 53 | 58 | 57 | |
| Rang | 1 276 | 938 | 980 | |
| Driftsmargin | −344,3 % | −325,4 % | −122,1 % | |
| Totalrentabilitet | −6,6 % | −12,2 % | −6,2 % | |
| Egenkapitalandel | 97,3 % | 97,5 % | 95,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 38,36 | 31,85 | 10,32 | |
| Omsetningsvekst | – | 60,2 % | 38,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 7,1 MNOK | 11,4 MNOK | 15,9 MNOK |
| Driftsresultat | −24,6 MNOK | −37,2 MNOK | −19,4 MNOK |
| Resultat før skatt | −20,7 MNOK | −32,9 MNOK | −17,1 MNOK |
| Årsresultat | −16,1 MNOK | −25,3 MNOK | −13,0 MNOK |
| Finanskostnader | 1,6 MNOK | 0,7 MNOK | 1,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 290,2 MNOK | 263,5 MNOK | 255,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 159,3 MNOK | 120,4 MNOK | 99,2 MNOK |
| Egenkapital | 282,3 MNOK | 257,0 MNOK | 244,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −32,1 MNOK | −57,5 MNOK | −70,5 MNOK |
| Sum gjeld | 7,9 MNOK | 6,5 MNOK | 11,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,2 MNOK | 3,8 MNOK | 9,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6691588.
Videre
Lignende selskaper
- Maersk Training Crisis Management AS indeks 57, nr. 974 · sammenlign
- Show Off AS indeks 57, nr. 978 · sammenlign
- Storm Sikkerhet AS indeks 57, nr. 979 · sammenlign
- This IS AS indeks 57, nr. 987 · sammenlign
- Runestein AS indeks 57, nr. 991 · sammenlign