Guidelights AS

Org.nr. 917593116 · Oslo · Stiftet 2016

Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.

Score · regnskapsår 2024

For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)

Basert på årsregnskapet for 2024

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter0 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −197,0 % 8,6 % ikke sammenlignet
Resultatmargin −196,9 % 8,3 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −62,5 % 18,4 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 343,7 % 44,7 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad −0,71 0,99 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 – 1,56 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst – 4,8 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2024

Hva tallene sier

Guidelights AS hadde en egenkapitalandel på 343,7 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).

Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen falt fra 379,4 % til 343,7 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 2 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −0,3 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,3 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 1,6 MNOK 1,0 2 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −196,9 % (median 8,3 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −197,0 % (median 8,6 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Guidelights AS?

Driftsmarginen var −197,0 % i 2024, mot en median på 8,6 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −62,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Guidelights AS?

Egenkapitalandelen var 343,7 % i 2024 (median 44,7 %). Gjeldsgraden var −0,71 (median 0,99).

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
917593116
Org.form
AS
Sektor
Helse og omsorg (86.993)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
1. juni 2016 10 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Soleglad 22, 1053 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 20. august 2016
Siste innsendte regnskap
2024

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Rollene er ikke hentet ennå.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2022–2024

Nøkkeltall202220232024Utvikling
Indeks–––
Rang–––
Driftsmargin−4,7 %–−197,0 %
Totalrentabilitet−2,2 %−105,6 %−62,5 %
Egenkapitalandel98,9 %379,4 %343,7 %
Likviditetsgrad 186,44––
Omsetningsvekst–−137,6 %–

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202220232024
Driftsinntekter0,4 MNOK−0,2 MNOK0,1 MNOK
Driftsresultat0,0 MNOK−0,5 MNOK−0,3 MNOK
Resultat før skatt0,0 MNOK−0,5 MNOK−0,3 MNOK
Årsresultat0,0 MNOK−0,5 MNOK−0,3 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK––
Sum eiendeler0,9 MNOK0,5 MNOK0,5 MNOK
Omløpsmidler0,8 MNOK0,4 MNOK0,4 MNOK
Egenkapital0,9 MNOK1,9 MNOK1,6 MNOK
Opptjent egenkapital0,8 MNOK1,9 MNOK1,6 MNOK
Sum gjeld0,0 MNOK−1,4 MNOK−1,1 MNOK
Kortsiktig gjeld0,0 MNOK−1,4 MNOK−1,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6211537.