Mana Group AS

Org.nr. 917469717 · Bærum · Stiftet 2016 · 8 ansatte

Score · regnskapsår 2025

28av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 31 av 37 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 179 av 203 · Vann, avløp og renovasjon

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 8 og soliditet 41 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Mana Group AS ligger 23 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 37 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −934,6 % (median 9,1 %) og egenkapitalandel 31,2 % (median 38,6 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter3 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −934,6 % 9,1 % 3 %
Resultatmargin −1 205,5 % 5,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −23,3 % 4,9 % 14 %
Egenkapitalandel 31,2 % 38,6 % 44 %
Gjeldsgrad 2,21 1,32 38 %
Likviditetsgrad 1 0,40 1,69 8 %
Omsetningsvekst 7,2 % 1,3 % 69 %
Omsetning per ansatt0,35 MNOK1,36 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 28 gjør Mana Group AS det bedre enn 17 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (37 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Mana Group AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Mana Group AS har score 28 for 2025, rang 179 av 203 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 69 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 7,2 % mot median 1,3 %.

Svakest: Likviditet: persentil 8 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,40 mot median 1,69. Lønnsomhet: persentil 8 mot sammenlignbare, driftsmargin −934,6 % mot median 9,1 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Mana Group AS hadde en driftsmargin på −934,6 % og en egenkapitalandel på 31,2 % i 2025, og er nr. 179 av 203 rangerte selskaper i Vann, avløp og renovasjon.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −1 311,6 % til −934,6 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 35 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −27,5 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −26,1 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 35,0 MNOK 1,0 35 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,5 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,40 (median 1,69).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −1 205,5 % (median 5,4 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −934,6 % (median 9,1 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 9,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,1 %. Basert på de 4 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet8 vekt 30 %
Soliditet41 vekt 25 %
Likviditet8 vekt 15 %
Vekst69 vekt 15 %
Konsistens25 vekt 15 %

Varighet: 24 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Mana Group AS?

Driftsmarginen var −934,6 % i 2025, mot en median på 9,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −23,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Mana Group AS?

Egenkapitalandelen var 31,2 % i 2025 (median 38,6 %). Gjeldsgraden var 2,21 (median 1,32).

Hvordan er likviditeten i Mana Group AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,40 i 2025 (median 1,69). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Mana Group AS i Vann, avløp og renovasjon?

Mana Group AS er nr. 179 av 203 rangerte selskaper i Vann, avløp og renovasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 31 av 37. Omsetningen endret seg 7,2 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
917469717
Org.form
AS
Sektor
Vann, avløp og renovasjon (38.210)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
8 registrert 10. juli 2026
Stiftet
2. mai 2016 10 år i drift
Aksjekapital
0,07 MNOK
Forretningsadresse
Lysaker torg 35, 1366 LYSAKER (BÆRUM)
Kommune
Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks182428
Rang181188179
Driftsmargin−543,5 %−1 311,6 %−934,6 %
Totalrentabilitet−13,0 %−28,0 %−23,3 %
Egenkapitalandel39,7 %32,9 %31,2 %
Likviditetsgrad 10,410,570,40
Omsetningsvekst–16,0 %7,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter2,3 MNOK2,6 MNOK2,8 MNOK
Driftsresultat−12,2 MNOK−34,2 MNOK−26,1 MNOK
Resultat før skatt−14,8 MNOK−40,0 MNOK−33,7 MNOK
Årsresultat−11,5 MNOK−30,8 MNOK−27,5 MNOK
Finanskostnader2,6 MNOK5,8 MNOK7,6 MNOK
Sum eiendeler93,8 MNOK122,3 MNOK112,1 MNOK
Omløpsmidler23,3 MNOK46,8 MNOK31,0 MNOK
Egenkapital37,2 MNOK40,2 MNOK35,0 MNOK
Opptjent egenkapital−2,6 MNOK−33,5 MNOK34,9 MNOK
Sum gjeld56,5 MNOK82,1 MNOK77,1 MNOK
Kortsiktig gjeld56,5 MNOK82,1 MNOK77,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7172853.