Saltvedt Auto AS
Score · regnskapsår 2024
46av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 40 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 172 av 286 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 951 av 1 663 · Annen tjenesteyting
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 52 og soliditet 35 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Saltvedt Auto AS ligger 4 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 286 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 4,8 % (median 5,6 %) og egenkapitalandel 21,8 % (median 29,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12 MNOK | 18 MNOK |
| Driftsmargin | 4,8 % | 5,6 % |
| Resultatmargin | 4,8 % | 5,2 % |
| Totalrentabilitet | 16,7 % | 14,6 % |
| Egenkapitalandel | 21,8 % | 29,4 % |
| Gjeldsgrad | 3,59 | 2,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,21 | 1,29 |
| Omsetningsvekst | 11,5 % | 9,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,12 MNOK | 1,37 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 46 gjør Saltvedt Auto AS det bedre enn 40 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (286 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Saltvedt Auto AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Saltvedt Auto AS hadde en driftsmargin på 4,8 % og en egenkapitalandel på 21,8 % i 2024, og er nr. 951 av 1 663 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 7,6 % til 4,8 % og omsetningen økte med 11 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 6 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 5 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 6 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 52 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 35 | vekt 25 % |
| Likviditet | 42 | vekt 15 % |
| Vekst | 57 | vekt 15 % |
| Konsistens | 45 | vekt 15 % |
Varighet: 47 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Saltvedt Auto AS?
Driftsmarginen var 4,8 % i 2024, mot en median på 5,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,7 %.
Hvor solid er Saltvedt Auto AS?
Egenkapitalandelen var 21,8 % i 2024 (median 29,4 %). Gjeldsgraden var 3,59 (median 2,26).
Hvordan er likviditeten i Saltvedt Auto AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,21 i 2024 (median 1,29).
Hvordan står Saltvedt Auto AS i Annen tjenesteyting?
Saltvedt Auto AS er nr. 951 av 1 663 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 172 av 286. Omsetningen endret seg 11,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917439001
- Org.form
- AS
- Sektor
- Annen tjenesteyting (95.310)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 11 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 13. mai 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,06 MNOK
- Forretningsadresse
- Fjellvegen 2, 5532 HAUGESUND
- Kommune
- Haugesund rang 1–6 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 47 | 46 | 35 | |
| Rang | 865 | 951 | 1 309 | |
| Driftsmargin | 7,6 % | 4,8 % | 0,5 % | |
| Totalrentabilitet | 22,9 % | 16,7 % | 1,8 % | |
| Egenkapitalandel | 24,3 % | 21,8 % | 24,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,26 | 1,21 | 1,26 | |
| Omsetningsvekst | – | 11,5 % | 1,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11,0 MNOK | 12,3 MNOK | 12,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,8 MNOK | 0,6 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,8 MNOK | 0,6 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,7 MNOK | 3,6 MNOK | 3,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,5 MNOK | 3,4 MNOK | 3,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK |
| Sum gjeld | 2,8 MNOK | 2,8 MNOK | 2,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,8 MNOK | 2,8 MNOK | 2,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5666073.
Videre
Lignende selskaper
- N-Vask AS indeks 47, nr. 944 · sammenlign
- Leiv Austrheim AS indeks 46, nr. 949 · sammenlign
- Fjeld Bilverksted AS indeks 46, nr. 959 · sammenlign
- Mps Bilskade Trondheim AS indeks 46, nr. 966 · sammenlign
- Melhus Bilskadesenter AS indeks 46, nr. 970 · sammenlign