Cloud Sailor AS
Score · regnskapsår 2024
54av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 57 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 479 av 1 117 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 969 av 2 304 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 51 og soliditet 44 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Cloud Sailor AS ligger 4 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 1 117 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 4,3 % (median 5,5 %) og egenkapitalandel 38,0 % (median 41,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 4,3 % | 5,5 % |
| Resultatmargin | 4,9 % | 5,8 % |
| Totalrentabilitet | 14,9 % | 9,7 % |
| Egenkapitalandel | 38,0 % | 41,2 % |
| Gjeldsgrad | 1,63 | 1,06 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,61 | 1,57 |
| Omsetningsvekst | 25,1 % | 6,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 54 gjør Cloud Sailor AS det bedre enn 57 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 117 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Cloud Sailor AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Cloud Sailor AS hadde en driftsmargin på 4,3 % og en egenkapitalandel på 38,0 % i 2024, og er nr. 969 av 2 304 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 25 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 51 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 44 | vekt 25 % |
| Likviditet | 51 | vekt 15 % |
| Vekst | 69 | vekt 15 % |
| Konsistens | 59 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Cloud Sailor AS?
Driftsmarginen var 4,3 % i 2024, mot en median på 5,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 14,9 %.
Hvor solid er Cloud Sailor AS?
Egenkapitalandelen var 38,0 % i 2024 (median 41,2 %). Gjeldsgraden var 1,63 (median 1,06).
Hvordan er likviditeten i Cloud Sailor AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,61 i 2024 (median 1,57).
Hvordan står Cloud Sailor AS i Informasjon og kommunikasjon?
Cloud Sailor AS er nr. 969 av 2 304 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 479 av 1 117. Omsetningen endret seg 25,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917309531
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 19. april 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Oscars gate 27, 0352 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 22. juni 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 54 | 77 | |
| Rang | – | 969 | 118 | |
| Driftsmargin | 3,2 % | 4,3 % | 33,1 % | |
| Totalrentabilitet | 12,3 % | 14,9 % | 64,0 % | |
| Egenkapitalandel | 37,0 % | 38,0 % | 64,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,59 | 1,61 | 2,78 | |
| Omsetningsvekst | – | 25,1 % | 65,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,9 MNOK | 1,1 MNOK | 1,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,6 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 1,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 1,0 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum gjeld | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6035541.
Videre
Lignende selskaper
- Museumsforlaget AS indeks 54, nr. 968 · sammenlign
- Toolboks AS indeks 53, nr. 971 · sammenlign
- Offshore Communication AS indeks 53, nr. 972 · sammenlign
- Ezembra AS indeks 53, nr. 973 · sammenlign
- IT MANAGEMENT & Consulting AS indeks 53, nr. 975 · sammenlign