Bergaas VVS AS

Org.nr. 917273774 · Drammen · Stiftet 2016 · 17 ansatte

Score · regnskapsår 2025

66av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 80 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 1 135 av 5 557 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 4 256 av 20 339 · Bygg og anlegg

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 92 og soliditet 43 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Bergaas VVS AS ligger 15 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 5 557 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 16,3 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 31,4 % (median 34,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter22 MNOK19 MNOK
Driftsmargin 16,3 % 4,5 % 91 %
Resultatmargin 16,1 % 4,2 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 35,3 % 10,9 % 92 %
Egenkapitalandel 31,4 % 34,1 % 45 %
Gjeldsgrad 2,18 1,72 41 %
Likviditetsgrad 1 1,41 1,48 45 %
Omsetningsvekst 665,3 % 6,0 % 99 %
Omsetning per ansatt1,32 MNOK1,70 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 66 gjør Bergaas VVS AS det bedre enn 80 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 557 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Bergaas VVS AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Bergaas VVS AS har score 66 for 2025, rang 4 256 av 20 339 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 99 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 665,3 % mot median 6,0 %. Lønnsomhet: persentil 92 mot sammenlignbare, driftsmargin 16,3 % mot median 4,5 %.

Svakest: Konsistens: persentil 37 mot sammenlignbare.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Bergaas VVS AS hadde en driftsmargin på 16,3 % og en egenkapitalandel på 31,4 % i 2025, og er nr. 4 256 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 665 % og driftsmarginen steg fra 5,4 % til 16,3 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 3 MNOK og 32 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 2,9 MNOK 10,0 29 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 3,6 MNOK
minus netto gjeld −3,0 MNOK
8,0 32 MNOK
P/B Egenkapital: 3,3 MNOK 1,0 3 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet92 vekt 30 %
Soliditet43 vekt 25 %
Likviditet45 vekt 15 %
Vekst99 vekt 15 %
Konsistens37 vekt 15 %

Varighet: 63 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Bergaas VVS AS?

Driftsmarginen var 16,3 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 35,3 %.

Hvor solid er Bergaas VVS AS?

Egenkapitalandelen var 31,4 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 2,18 (median 1,72).

Hvordan er likviditeten i Bergaas VVS AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,41 i 2025 (median 1,48).

Hvordan står Bergaas VVS AS i Bygg og anlegg?

Bergaas VVS AS er nr. 4 256 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 1 135 av 5 557. Omsetningen endret seg 665,3 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
917273774
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (43.221)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
17 registrert 10. oktober 2026
Stiftet
20. mai 2016 10 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Øvre Eikervei 83A, 3048 DRAMMEN
Kommune
Drammen rang 10 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks893666
Rang50314 4554 256
Driftsmargin15,7 %5,4 %16,3 %
Totalrentabilitet23,3 %11,5 %35,3 %
Egenkapitalandel79,2 %11,2 %31,4 %
Likviditetsgrad 14,820,931,41
Omsetningsvekst–−12,1 %665,3 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter3,3 MNOK2,9 MNOK22,4 MNOK
Driftsresultat0,5 MNOK0,2 MNOK3,6 MNOK
Resultat før skatt0,5 MNOK0,2 MNOK3,6 MNOK
Årsresultat0,4 MNOK0,1 MNOK2,9 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler2,2 MNOK1,4 MNOK10,4 MNOK
Omløpsmidler2,2 MNOK1,2 MNOK8,8 MNOK
Egenkapital1,8 MNOK0,2 MNOK3,3 MNOK
Opptjent egenkapital1,8 MNOK0,1 MNOK2,6 MNOK
Sum gjeld0,5 MNOK1,3 MNOK7,1 MNOK
Kortsiktig gjeld0,5 MNOK1,3 MNOK6,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6544775.