Nextrum AS
Score · regnskapsår 2025
60av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 69 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 3 999 av 12 873 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 6 247 av 20 339 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 63 og soliditet 40 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Nextrum AS ligger 10 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 866 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 4,0 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 29,3 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 4,0 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 4,0 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 21,3 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 29,3 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 2,41 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,27 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 88,1 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 60 gjør Nextrum AS det bedre enn 69 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 873 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Nextrum AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Nextrum AS har score 60 for 2025, rang 6 247 av 20 339 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 88 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 88,1 % mot median 6,1 %. Konsistens: persentil 75 mot sammenlignbare.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Nextrum AS hadde en driftsmargin på 4,0 % og en egenkapitalandel på 29,3 % i 2025, og er nr. 6 247 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 88 % og egenkapitalandelen steg fra 19,4 % til 29,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 63 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 40 | vekt 25 % |
| Likviditet | 43 | vekt 15 % |
| Vekst | 88 | vekt 15 % |
| Konsistens | 75 | vekt 15 % |
Varighet: 45 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Nextrum AS?
Driftsmarginen var 4,0 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 21,3 %.
Hvor solid er Nextrum AS?
Egenkapitalandelen var 29,3 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 2,41 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Nextrum AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,27 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Nextrum AS i Bygg og anlegg?
Nextrum AS er nr. 6 247 av 20 339 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 3 999 av 12 873. Omsetningen endret seg 88,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 917103313
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 20. april 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Øvre Kråkenes 223, 5152 BØNES (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 27. april 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 33 | 43 | 60 | |
| Rang | 13 527 | 12 516 | 6 247 | |
| Driftsmargin | 0,8 % | 1,8 % | 4,0 % | |
| Totalrentabilitet | 4,0 % | 8,0 % | 21,3 % | |
| Egenkapitalandel | 17,2 % | 19,4 % | 29,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,21 | 1,18 | 1,27 | |
| Omsetningsvekst | – | 5,4 % | 88,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,2 MNOK | 2,4 MNOK | 4,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 0,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6374327.
Videre
Lignende selskaper
- Lundevik Anlegg AS indeks 60, nr. 6 240 · sammenlign
- J E Aasebø Maskin AS indeks 60, nr. 6 243 · sammenlign
- Murmester Petter Pettersen AS indeks 60, nr. 6 245 · sammenlign
- Julian Fossmark AS indeks 60, nr. 6 246 · sammenlign
- Tømrer Team AS indeks 60, nr. 6 249 · sammenlign