Totaltekst AS
Score · regnskapsår 2025
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 58 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 100 av 236 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 691 av 1 548 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 6 og soliditet 77 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Totaltekst AS ligger 2 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 236 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −2,5 % (median 9,1 %) og egenkapitalandel 48,6 % (median 27,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 21 MNOK | 18 MNOK |
| Driftsmargin | −2,5 % | 9,1 % |
| Resultatmargin | −1,9 % | 10,1 % |
| Totalrentabilitet | −6,8 % | 20,3 % |
| Egenkapitalandel | 48,6 % | 27,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,06 | 2,47 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,80 | 1,33 |
| Omsetningsvekst | 18,2 % | 6,8 % |
| Omsetning per ansatt | 2,09 MNOK | 1,72 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør Totaltekst AS det bedre enn 58 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (236 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Totaltekst AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Totaltekst AS har score 52 for 2025, rang 691 av 1 548 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 77 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 48,6 % mot median 27,5 %. Likviditet: persentil 75 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,80 mot median 1,33.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 6 mot sammenlignbare, driftsmargin −2,5 % mot median 9,1 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −1,9 % (median 10,1 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −2,5 % (median 9,1 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Totaltekst AS hadde en driftsmargin på −2,5 % og en egenkapitalandel på 48,6 % i 2025, og er nr. 691 av 1 548 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 1,8 % til −2,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −1,9 % (median 10,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −2,5 % (median 9,1 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 6 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 77 | vekt 25 % |
| Likviditet | 75 | vekt 15 % |
| Vekst | 73 | vekt 15 % |
| Konsistens | 60 | vekt 15 % |
Varighet: 50 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Totaltekst AS?
Driftsmarginen var −2,5 % i 2025, mot en median på 9,1 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −6,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Totaltekst AS?
Egenkapitalandelen var 48,6 % i 2025 (median 27,5 %). Gjeldsgraden var 1,06 (median 2,47).
Hvordan er likviditeten i Totaltekst AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,80 i 2025 (median 1,33).
Hvordan står Totaltekst AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
Totaltekst AS er nr. 691 av 1 548 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 100 av 236. Omsetningen endret seg 18,2 % fra året før.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 11
- i 9 kunngjøringer (delkontrakter telles hver for seg)
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- Rammeavtaler
- 11
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 1. juli 2026 | Departementenes sikkerhets- og serviceorganisasjon | Oversettelsestjenester EØS-relevant EU-regelverk | 3,0 MNOK (rammeavtale) (2 delkontrakter) |
| 19. januar 2026 | Departementenes sikkerhets- og serviceorganisasjon | Oversettelsestjenester mellom norsk og engelsk | 10,0 MNOK (rammeavtale) (2 delkontrakter) |
| 9. september 2025 | Departementenes sikkerhets- og serviceorganisasjon | Oversettelsestjenester mellom bokmål og nynorsk | 15,0 MNOK (rammeavtale) |
| 5. august 2025 | Norges Handelshøyskole | Rammeavtale for språkvask og oversettelsestjenester | 6,6 MNOK (rammeavtale) |
| 30. juni 2025 | Riksrevisjonen | Spåkvask og omskriving til nynorsk | 6,0 MNOK (rammeavtale) |
| 4. mars 2025 | Universitetet i Oslo | Oversettertjenester og språkvask | verdi ikke oppgitt |
| 30. desember 2024 | Departementenes sikkerhets- og serviceorganisasjon | Rammeavtale for teksting av video | verdi ikke oppgitt |
| 31. oktober 2024 | Stortinget | Anskaffelse av teksttjenester | verdi ikke oppgitt |
| 12. juli 2024 | 986252932 | Åpen anbudskonkurranse - rammeavtale for underteksting | 3,0 MNOK (rammeavtale) |
| 9. november 2023 | Universitetet i Sørøst-Norge (USN) | 23/03796: Oversetter- og språkvask-tjenester | 1,2 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916885903
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 10 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 10. mars 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,13 MNOK
- Forretningsadresse
- Nedre Vollgate 1, 0158 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 51 | 48 | 52 | |
| Rang | 721 | 847 | 691 | |
| Driftsmargin | 4,0 % | 1,8 % | −2,5 % | |
| Totalrentabilitet | 18,8 % | 14,9 % | −6,8 % | |
| Egenkapitalandel | 25,3 % | 40,0 % | 48,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,33 | 1,55 | 1,80 | |
| Omsetningsvekst | – | −13,9 % | 18,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 20,5 MNOK | 17,7 MNOK | 20,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,8 MNOK | 0,3 MNOK | −0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,2 MNOK | 0,9 MNOK | −0,4 MNOK |
| Årsresultat | 1,0 MNOK | 0,8 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 6,5 MNOK | 6,2 MNOK | 5,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 6,5 MNOK | 5,8 MNOK | 5,0 MNOK |
| Egenkapital | 1,7 MNOK | 2,5 MNOK | 2,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,5 MNOK | 2,3 MNOK | 2,5 MNOK |
| Sum gjeld | 4,9 MNOK | 3,7 MNOK | 2,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,9 MNOK | 3,7 MNOK | 2,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6443071.
Videre
Lignende selskaper
- Norske Mat Tradisjoner AS indeks 53, nr. 675 · sammenlign
- Selectionpartner AS indeks 53, nr. 684 · sammenlign
- CR1.NO AS indeks 53, nr. 687 · sammenlign
- Advokatfirmaet Møller AS indeks 52, nr. 706 · sammenlign
- Snøhetta Regnskap Oppdal AS indeks 52, nr. 716 · sammenlign