Barlien AS

Org.nr. 916633866 · Trondheim · Stiftet 2016 · 5 ansatte

Score · regnskapsår 2025

86av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 39 av 5 554 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 165 av 20 335 · Bygg og anlegg

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 87 og soliditet 97 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Barlien AS ligger 35 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 5 554 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 15,8 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 78,7 % (median 34,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter11 MNOK19 MNOK
Driftsmargin 15,8 % 4,5 % 91 %
Resultatmargin 18,3 % 4,2 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 27,6 % 10,9 % 84 %
Egenkapitalandel 78,7 % 34,1 % 97 %
Gjeldsgrad 0,27 1,72 97 %
Likviditetsgrad 1 4,68 1,48 97 %
Omsetningsvekst 22,8 % 6,0 % 73 %
Omsetning per ansatt2,17 MNOK1,70 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 86 gjør Barlien AS det bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 554 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Barlien AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Barlien AS har score 86 for 2025, rang 165 av 20 335 i sektoren.

Sterkest: Likviditet: persentil 97 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 4,68 mot median 1,48. Soliditet: persentil 97 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 78,7 % mot median 34,1 %.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Barlien AS hadde en driftsmargin på 15,8 % og en egenkapitalandel på 78,7 % i 2025, og er nr. 165 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.

Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 23 % og driftsmarginen steg fra 12,7 % til 15,8 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 6 MNOK og 20 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,6 MNOK 10,0 16 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,7 MNOK
minus netto gjeld −6,2 MNOK
8,0 20 MNOK
P/B Egenkapital: 5,6 MNOK 1,0 6 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • positiv

    I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin 15,8 % (median 4,5 %); Egenkapitalandel 78,7 % (median 34,1 %); Likviditetsgrad 1 4,68 (median 1,48).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet87 vekt 30 %
Soliditet97 vekt 25 %
Likviditet97 vekt 15 %
Vekst73 vekt 15 %
Konsistens69 vekt 15 %

Varighet: 82 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Barlien AS?

Driftsmarginen var 15,8 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 27,6 %.

Hvor solid er Barlien AS?

Egenkapitalandelen var 78,7 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 0,27 (median 1,72).

Hvordan er likviditeten i Barlien AS?

Likviditetsgrad 1 var 4,68 i 2025 (median 1,48).

Hvordan står Barlien AS i Bygg og anlegg?

Barlien AS er nr. 165 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 39 av 5 554. Omsetningen endret seg 22,8 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
916633866
Org.form
AS
Sektor
Bygg og anlegg (41.000)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
5 registrert 12. mai 2025
Stiftet
1. januar 2016 10 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Spongdalsvegen 274, 7070 BOSBERG (TRONDHEIM)
Kommune
Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks798086
Rang1 755745165
Driftsmargin6,5 %12,7 %15,8 %
Totalrentabilitet16,3 %24,5 %27,6 %
Egenkapitalandel72,3 %76,8 %78,7 %
Likviditetsgrad 13,194,304,68
Omsetningsvekst–13,1 %22,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter7,8 MNOK8,8 MNOK10,8 MNOK
Driftsresultat0,5 MNOK1,1 MNOK1,7 MNOK
Resultat før skatt0,7 MNOK1,3 MNOK2,0 MNOK
Årsresultat0,5 MNOK1,1 MNOK1,6 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler4,1 MNOK5,3 MNOK7,2 MNOK
Omløpsmidler3,7 MNOK5,3 MNOK7,2 MNOK
Egenkapital3,0 MNOK4,1 MNOK5,6 MNOK
Opptjent egenkapital3,0 MNOK4,0 MNOK5,6 MNOK
Sum gjeld1,1 MNOK1,2 MNOK1,5 MNOK
Kortsiktig gjeld1,1 MNOK1,2 MNOK1,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6515987.