Kvinge Logistikk Montasje AS
Score · regnskapsår 2025
14av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 5 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 12 227 av 12 867 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 19 444 av 20 337 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 13 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Kvinge Logistikk Montasje AS ligger 36 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 860 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −7,0 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel −41,5 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −7,0 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | −9,2 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | −23,0 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | −41,5 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,59 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | −10,4 % | 6,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 14 gjør Kvinge Logistikk Montasje AS det bedre enn 5 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 867 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Kvinge Logistikk Montasje AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Kvinge Logistikk Montasje AS har score 14 for 2025, rang 19 444 av 20 337 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 29 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −10,4 % mot median 6,0 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −41,5 % mot median 32,8 %. Likviditet: persentil 12 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,59 mot median 1,41.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −41,5 % (median 32,8 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,7 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,59 (median 1,41).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −9,2 % (median 3,0 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Kvinge Logistikk Montasje AS hadde en driftsmargin på −7,0 % og en egenkapitalandel på −41,5 % i 2025, og er nr. 19 444 av 20 337 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra −13,8 % til −41,5 % og omsetningen falt med 10 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 16,9 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 12,7 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,6 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −41,5 % (median 32,8 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,7 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,59 (median 1,41).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −9,2 % (median 3,0 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −7,0 % (median 3,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 13 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 12 | vekt 15 % |
| Vekst | 29 | vekt 15 % |
| Konsistens | 24 | vekt 15 % |
Varighet: 21 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Kvinge Logistikk Montasje AS?
Driftsmarginen var −7,0 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −23,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Kvinge Logistikk Montasje AS?
Egenkapitalandelen var −41,5 % i 2025 (median 32,8 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Kvinge Logistikk Montasje AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,59 i 2025 (median 1,41). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Kvinge Logistikk Montasje AS i Bygg og anlegg?
Kvinge Logistikk Montasje AS er nr. 19 444 av 20 337 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 12 227 av 12 867. Omsetningen endret seg −10,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916611714
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 7. januar 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Snøklokkeveien 16, 1475 FINSTADJORDET (LØRENSKOG)
- Kommune
- Lørenskog rang 1–10 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 22. januar 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 30 | 20 | 14 | |
| Rang | 14 175 | 17 505 | 19 444 | |
| Driftsmargin | 3,7 % | −6,5 % | −7,0 % | |
| Totalrentabilitet | 9,9 % | −19,7 % | −23,0 % | |
| Egenkapitalandel | 3,6 % | −13,8 % | −41,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,97 | 0,79 | 0,59 | |
| Omsetningsvekst | – | 19,1 % | −10,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,2 MNOK | 2,6 MNOK | 2,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | −0,2 MNOK | −0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | −0,2 MNOK | −0,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK | −0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK | 0,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,8 MNOK | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | −0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | −0,1 MNOK | −0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 7228550.
Videre
Lignende selskaper
- Solheim Bygg AS indeks 14, nr. 19 441 · sammenlign
- Energo AS indeks 14, nr. 19 442 · sammenlign
- Lystad Byggtjenester AS indeks 14, nr. 19 443 · sammenlign
- Hverven VVS AS indeks 14, nr. 19 446 · sammenlign
- Sunnfjord Montering AS indeks 14, nr. 19 447 · sammenlign