Tanken AS
Score · regnskapsår 2025
45av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 39 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 2 247 av 3 711 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 13 901 av 22 952 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 67 og soliditet 16 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Tanken AS ligger 5 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 3 711 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,6 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 13,8 % (median 30,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 249 MNOK | 93 MNOK |
| Driftsmargin | 2,6 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 2,6 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | 28,2 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 13,8 % | 30,0 % |
| Gjeldsgrad | 6,27 | 2,24 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,82 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | 32,9 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 45 gjør Tanken AS det bedre enn 39 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 711 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Tanken AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Tanken AS har score 45 for 2025, rang 13 901 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 87 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 32,9 % mot median 6,1 %. Lønnsomhet: persentil 67 mot sammenlignbare, driftsmargin 2,6 % mot median 3,0 %.
Svakest: Likviditet: persentil 4 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,82 mot median 1,39. Soliditet: persentil 16 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 13,8 % mot median 30,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,82 (median 1,39).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 32,9 % (median 6,1 %); likviditetsgrad 1 0,82 (median 1,39).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Tanken AS hadde en driftsmargin på 2,6 % og en egenkapitalandel på 13,8 % i 2025, og er nr. 13 901 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 33 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 52 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 51 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 52 MNOK |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,82 (median 1,39).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 32,9 % (median 6,1 %); Likviditetsgrad 1 0,82 (median 1,39).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 67 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 16 | vekt 25 % |
| Likviditet | 4 | vekt 15 % |
| Vekst | 87 | vekt 15 % |
| Konsistens | 47 | vekt 15 % |
Varighet: 40 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tanken AS?
Driftsmarginen var 2,6 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 28,2 %.
Hvor solid er Tanken AS?
Egenkapitalandelen var 13,8 % i 2025 (median 30,0 %). Gjeldsgraden var 6,27 (median 2,24).
Hvordan er likviditeten i Tanken AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,82 i 2025 (median 1,39). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Tanken AS i Handel?
Tanken AS er nr. 13 901 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 2 247 av 3 711. Omsetningen endret seg 32,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916555482
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.110)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 5. januar 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Tanke Svilands gate 33, 4007 STAVANGER
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Joar Skorpe
- Styrets leder
- Joar Skorpe
- Revisor
- Ultima Revisjon AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 29 | 45 | 45 | |
| Rang | 16 519 | 13 350 | 13 901 | |
| Driftsmargin | 1,2 % | 3,5 % | 2,6 % | |
| Totalrentabilitet | 18,6 % | 36,7 % | 28,2 % | |
| Egenkapitalandel | 12,6 % | 9,2 % | 13,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,08 | 0,77 | 0,82 | |
| Omsetningsvekst | – | 113,2 % | 32,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 87,8 MNOK | 187,3 MNOK | 248,8 MNOK |
| Driftsresultat | 1,1 MNOK | 6,6 MNOK | 6,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,1 MNOK | 6,6 MNOK | 6,5 MNOK |
| Årsresultat | 0,8 MNOK | 5,4 MNOK | 5,1 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,1 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 5,7 MNOK | 18,1 MNOK | 23,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,4 MNOK | 12,6 MNOK | 15,8 MNOK |
| Egenkapital | 0,7 MNOK | 1,7 MNOK | 3,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,5 MNOK | 0,1 MNOK | 1,4 MNOK |
| Sum gjeld | 5,0 MNOK | 16,4 MNOK | 19,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,0 MNOK | 16,4 MNOK | 19,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6720476.
Videre
Lignende selskaper
- Tyrolit AS indeks 45, nr. 13 897 · sammenlign
- RODIN & CO AS indeks 45, nr. 13 902 · sammenlign
- Christeyns Norge AS indeks 45, nr. 13 905 · sammenlign
- Brygga Mat AS indeks 45, nr. 13 911 · sammenlign
- Bergan Mat AS indeks 45, nr. 13 912 · sammenlign