Din Bilservice AS
Score · regnskapsår 2023
82av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 19 av 267 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 130 av 1 631 · Annen tjenesteyting
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 73 og soliditet 92 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Din Bilservice AS ligger 33 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 267 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 10,8 % (median 5,4 %) og egenkapitalandel 70,1 % (median 26,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 28 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 10,8 % | 5,4 % |
| Resultatmargin | 11,4 % | 5,1 % |
| Totalrentabilitet | 21,5 % | 13,0 % |
| Egenkapitalandel | 70,1 % | 26,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,43 | 2,49 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,77 | 1,26 |
| Omsetningsvekst | – | 0,3 % |
| Omsetning per ansatt | 1,55 MNOK | 1,32 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 82 gjør Din Bilservice AS det bedre enn 93 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (267 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Din Bilservice AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Din Bilservice AS hadde en driftsmargin på 10,8 % og en egenkapitalandel på 70,1 % i 2023, og er nr. 130 av 1 631 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 10 MNOK og 29 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 25 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 29 MNOK |
| P/B | 1,0 | 10 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 73 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 92 | vekt 25 % |
| Likviditet | 73 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 94 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Din Bilservice AS?
Driftsmarginen var 10,8 % i 2023, mot en median på 5,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 21,5 %.
Hvor solid er Din Bilservice AS?
Egenkapitalandelen var 70,1 % i 2023 (median 26,7 %). Gjeldsgraden var 0,43 (median 2,49).
Hvordan er likviditeten i Din Bilservice AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,77 i 2023 (median 1,26).
Hvordan står Din Bilservice AS i Annen tjenesteyting?
Din Bilservice AS er nr. 130 av 1 631 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 19 av 267.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916518943
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Annen tjenesteyting (95.310)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 18 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 14. desember 2015 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Haugeveien 40, 1738 BORGENHAUGEN (SARPSBORG)
- Kommune
- Sarpsborg rang 10 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 82 | 78 | 68 | |
| Rang | 130 | 97 | 281 | |
| Driftsmargin | 10,8 % | 11,5 % | 13,1 % | |
| Totalrentabilitet | 21,5 % | 21,7 % | 23,5 % | |
| Egenkapitalandel | 70,1 % | 73,4 % | 49,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,77 | 2,26 | 1,20 | |
| Omsetningsvekst | – | 12,0 % | 15,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 27,9 MNOK | 31,2 MNOK | 36,2 MNOK |
| Driftsresultat | 3,0 MNOK | 3,6 MNOK | 4,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,2 MNOK | 4,0 MNOK | 5,2 MNOK |
| Årsresultat | 2,5 MNOK | 3,1 MNOK | 4,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 14,8 MNOK | 18,4 MNOK | 22,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 7,8 MNOK | 11,0 MNOK | 13,3 MNOK |
| Egenkapital | 10,4 MNOK | 13,5 MNOK | 11,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 10,3 MNOK | 13,4 MNOK | 10,9 MNOK |
| Sum gjeld | 4,4 MNOK | 4,9 MNOK | 11,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,4 MNOK | 4,9 MNOK | 11,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5412483.
Videre
Lignende selskaper
- Gangnes Bil og Deler AS indeks 85, nr. 107 · sammenlign
- Auto Industri AS indeks 83, nr. 118 · sammenlign
- S Holand Bilverksted AS indeks 83, nr. 119 · sammenlign
- Strømmen Bilverksted AS indeks 83, nr. 124 · sammenlign
- Link Auto AS indeks 81, nr. 145 · sammenlign