Semaj AS
Score · regnskapsår 2023
36av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 30 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 2 296 av 3 278 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 14 793 av 21 073 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 70 og soliditet 12 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Semaj AS ligger 14 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 3 278 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 3,0 % (median 2,9 %) og egenkapitalandel 10,9 % (median 29,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 86 MNOK | 91 MNOK |
| Driftsmargin | 3,0 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 3,2 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 27,5 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 10,9 % | 29,5 % |
| Gjeldsgrad | 8,17 | 2,32 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,12 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | – | 5,2 % |
| Omsetning per ansatt | 4,55 MNOK | 4,76 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 36 gjør Semaj AS det bedre enn 30 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 278 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Semaj AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Semaj AS hadde en driftsmargin på 3,0 % og en egenkapitalandel på 10,9 % i 2023, og er nr. 14 793 av 21 073 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 26 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 22 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 26 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 70 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 12 | vekt 25 % |
| Likviditet | 25 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 20 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Semaj AS?
Driftsmarginen var 3,0 % i 2023, mot en median på 2,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 27,5 %.
Hvor solid er Semaj AS?
Egenkapitalandelen var 10,9 % i 2023 (median 29,5 %). Gjeldsgraden var 8,17 (median 2,32).
Hvordan er likviditeten i Semaj AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,12 i 2023 (median 1,39).
Hvordan står Semaj AS i Handel?
Semaj AS er nr. 14 793 av 21 073 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 2 296 av 3 278.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916510101
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.110)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 19 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 8. desember 2015 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,35 MNOK
- Forretningsadresse
- Thurmanns gate 12A, 0461 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 36 | 35 | 47 | |
| Rang | 14 793 | 16 729 | 12 761 | |
| Driftsmargin | 3,0 % | 1,1 % | 3,8 % | |
| Totalrentabilitet | 27,5 % | 14,5 % | 38,0 % | |
| Egenkapitalandel | 10,9 % | 13,4 % | 17,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,12 | 1,15 | 1,21 | |
| Omsetningsvekst | – | 4,0 % | 1,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 86,4 MNOK | 89,9 MNOK | 91,1 MNOK |
| Driftsresultat | 2,6 MNOK | 1,0 MNOK | 3,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,8 MNOK | 1,2 MNOK | 3,7 MNOK |
| Årsresultat | 2,2 MNOK | 0,9 MNOK | 2,9 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 10,1 MNOK | 8,2 MNOK | 9,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 10,1 MNOK | 8,2 MNOK | 9,7 MNOK |
| Egenkapital | 1,1 MNOK | 1,1 MNOK | 1,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK | 1,4 MNOK |
| Sum gjeld | 9,0 MNOK | 7,1 MNOK | 8,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 9,0 MNOK | 7,1 MNOK | 8,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 4801317.
Videre
Lignende selskaper
- Zentio AS indeks 36, nr. 14 789 · sammenlign
- BN Oslo AS indeks 36, nr. 14 792 · sammenlign
- Øverstad AS indeks 36, nr. 14 794 · sammenlign
- PB Distribusjon AS indeks 36, nr. 14 802 · sammenlign
- Canes AS indeks 36, nr. 14 803 · sammenlign