Tromsø Alpinpark AS
Score · regnskapsår 2023
21av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 300 av 342 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 141 av 1 328 · Kultur og fritid
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 18 og soliditet 22 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Tromsø Alpinpark AS ligger 28 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 342 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin −2,9 % (median 4,8 %) og egenkapitalandel 13,4 % (median 34,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12 MNOK | 18 MNOK |
| Driftsmargin | −2,9 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | −3,1 % | 3,2 % |
| Totalrentabilitet | −6,3 % | 6,8 % |
| Egenkapitalandel | 13,4 % | 34,9 % |
| Gjeldsgrad | 6,48 | 1,62 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,30 | 1,24 |
| Omsetningsvekst | – | −5,0 % |
| Omsetning per ansatt | 0,82 MNOK | 0,66 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 21 gjør Tromsø Alpinpark AS det bedre enn 12 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (342 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Tromsø Alpinpark AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Tromsø Alpinpark AS hadde en driftsmargin på −2,9 % og en egenkapitalandel på 13,4 % i 2023, og er nr. 1 141 av 1 328 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 21,1 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 19,9 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,3 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,3 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,30 (median 1,24).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −3,1 % (median 3,2 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −2,9 % (median 4,8 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 18 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 22 | vekt 25 % |
| Likviditet | 5 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 41 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tromsø Alpinpark AS?
Driftsmarginen var −2,9 % i 2023, mot en median på 4,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −6,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Tromsø Alpinpark AS?
Egenkapitalandelen var 13,4 % i 2023 (median 34,9 %). Gjeldsgraden var 6,48 (median 1,62).
Hvordan er likviditeten i Tromsø Alpinpark AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,30 i 2023 (median 1,24). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Tromsø Alpinpark AS i Kultur og fritid?
Tromsø Alpinpark AS er nr. 1 141 av 1 328 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 300 av 342.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916269641
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (93.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 15 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 30. oktober 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,17 MNOK
- Forretningsadresse
- Jadevegen 125, 9022 KROKELVDALEN (TROMSØ)
- Kommune
- Tromsø rang 9 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.tromsoalpinpark.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: TROMSØ ALPINKLUBB
- TROMSØ ALPINKLUBB · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 21 | 41 | 19 | |
| Rang | 1 141 | 910 | 1 286 | |
| Driftsmargin | −2,9 % | 3,8 % | −1,1 % | |
| Totalrentabilitet | −6,3 % | 8,1 % | −1,2 % | |
| Egenkapitalandel | 13,4 % | 16,4 % | 7,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,30 | 0,53 | 0,22 | |
| Omsetningsvekst | – | 16,5 % | −2,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12,3 MNOK | 14,3 MNOK | 14,0 MNOK |
| Driftsresultat | −0,4 MNOK | 0,5 MNOK | −0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,4 MNOK | 0,6 MNOK | −0,2 MNOK |
| Skattekostnad | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,3 MNOK | 0,4 MNOK | −0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,7 MNOK | 7,0 MNOK | 12,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,3 MNOK | 2,7 MNOK | 1,9 MNOK |
| Egenkapital | 0,8 MNOK | 1,1 MNOK | 1,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK | 0,6 MNOK |
| Sum gjeld | 5,0 MNOK | 5,9 MNOK | 11,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,2 MNOK | 5,1 MNOK | 8,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 4569649.
Videre
Lignende selskaper
- Haukelifjell Skisenter AS indeks 21, nr. 1 138 · sammenlign
- Oslo Kru AS indeks 21, nr. 1 139 · sammenlign
- The Viking Planet Oslo AS indeks 20, nr. 1 143 · sammenlign
- Kok Oslo AS indeks 20, nr. 1 144 · sammenlign
- Team Tjomsland AS indeks 20, nr. 1 147 · sammenlign