Apex Capital AS
Score · regnskapsår 2025
For lite grunnlag: Holdingselskap (rangert i listen «Holding og investering»)
Basert på årsregnskapet for 2025
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 32,1 % | 9,1 % |
| Resultatmargin | 2 398,1 % | 9,9 % |
| Totalrentabilitet | 17,5 % | 16,9 % |
| Egenkapitalandel | 98,8 % | 43,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,01 | 1,10 |
| Likviditetsgrad 1 | 227,92 | 1,66 |
| Omsetningsvekst | −90,3 % | 5,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Hva tallene sier
Apex Capital AS hadde en egenkapitalandel på 98,8 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: holdingselskap (rangert i listen «holding og investering»).
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 66,6 % til 32,1 % og omsetningen falt med 90 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 8 MNOK og 67 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,4 | 23 MNOK |
| EV/EBIT | 17,4 | 8 MNOK |
| P/B | 4,1 | 67 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 32,1 % (median 9,1 %); Egenkapitalandel 98,8 % (median 43,4 %); Likviditetsgrad 1 227,92 (median 1,66).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Apex Capital AS?
Driftsmarginen var 32,1 % i 2025, mot en median på 9,1 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 17,5 %.
Hvor solid er Apex Capital AS?
Egenkapitalandelen var 98,8 % i 2025 (median 43,4 %). Gjeldsgraden var 0,01 (median 1,10).
Hvordan er likviditeten i Apex Capital AS?
Likviditetsgrad 1 var 227,92 i 2025 (median 1,66).
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916215991
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. september 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Oscars gate 59A, 0258 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300FPIHX0DDVIC824 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Apex Advisers AS (100 %)
Porteføljen: 6 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 0 av dem med flertall. Snittindeksen er 46. 3 har negativ egenkapital, og 6 gikk med underskudd siste år.
Har eierandeler i: Immunor AS (1 %), Bionor Holding AS (3 %), Essegent AS (7 %), Sterna Holdco AS (1 %), AC Invest 1 AS (1 %), Apex Advisers AS (100 %), Rotare AS (9 %), Sunday Power AS (15 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 82 | – | |
| Rang | – | 65 | – | |
| Driftsmargin | – | 66,6 % | 32,1 % | |
| Totalrentabilitet | 1,9 % | 24,7 % | 17,5 % | |
| Egenkapitalandel | 98,3 % | 96,1 % | 98,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 70,13 | 9,55 | 227,92 | |
| Omsetningsvekst | – | – | −90,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | 2,5 MNOK | 0,2 MNOK |
| Driftsresultat | −0,2 MNOK | 1,7 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,4 MNOK | 1,4 MNOK | 5,8 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,4 MNOK | 1,0 MNOK | 5,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,6 MNOK | 1,7 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 11,0 MNOK | 12,4 MNOK | 33,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,4 MNOK | 3,3 MNOK | 17,7 MNOK |
| Egenkapital | 10,9 MNOK | 11,9 MNOK | 33,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 10,8 MNOK | 11,9 MNOK | 32,9 MNOK |
| Sum gjeld | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7081033.