Total Teknikk AS
Score · regnskapsår 2024
70av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 86 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 749 av 5 343 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 819 av 19 401 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 99 og soliditet 51 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Total Teknikk AS ligger 19 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 5 343 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 31,5 % (median 4,7 %) og egenkapitalandel 36,6 % (median 34,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 31,5 % | 4,7 % |
| Resultatmargin | 31,3 % | 4,4 % |
| Totalrentabilitet | 62,7 % | 11,0 % |
| Egenkapitalandel | 36,6 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,73 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,24 | 1,49 |
| Omsetningsvekst | 48,1 % | 4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 2,87 MNOK | 1,67 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 70 gjør Total Teknikk AS det bedre enn 86 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 343 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Total Teknikk AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Total Teknikk AS hadde en driftsmargin på 31,5 % og en egenkapitalandel på 36,6 % i 2024, og er nr. 2 819 av 19 401 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra 9,9 % til 31,5 % og omsetningen økte med 48 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 46 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 42 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 46 MNOK |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,7 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 99 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 51 | vekt 25 % |
| Likviditet | 32 | vekt 15 % |
| Vekst | 88 | vekt 15 % |
| Konsistens | 65 | vekt 15 % |
Varighet: 63 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Total Teknikk AS?
Driftsmarginen var 31,5 % i 2024, mot en median på 4,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 62,7 %.
Hvor solid er Total Teknikk AS?
Egenkapitalandelen var 36,6 % i 2024 (median 34,8 %). Gjeldsgraden var 1,73 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i Total Teknikk AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,24 i 2024 (median 1,49).
Hvordan står Total Teknikk AS i Bygg og anlegg?
Total Teknikk AS er nr. 2 819 av 19 401 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 749 av 5 343. Omsetningen endret seg 48,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916211481
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.240)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 6 registrert 10. juli 2026
- Stiftet
- 23. oktober 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,05 MNOK
- Forretningsadresse
- Meiserudvegen 10, 2056 ALGARHEIM (ULLENSAKER)
- Kommune
- Ullensaker rang 4–12 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.totalteknikk.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 55 | 70 | 71 | |
| Rang | 7 835 | 2 819 | 2 703 | |
| Driftsmargin | 9,9 % | 31,5 % | 15,7 % | |
| Totalrentabilitet | 33,2 % | 62,7 % | 41,5 % | |
| Egenkapitalandel | 31,2 % | 36,6 % | 38,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,12 | 1,24 | 1,49 | |
| Omsetningsvekst | – | 48,1 % | 69,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11,6 MNOK | 17,2 MNOK | 29,1 MNOK |
| Driftsresultat | 1,1 MNOK | 5,4 MNOK | 4,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,1 MNOK | 5,4 MNOK | 4,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,8 MNOK | 4,2 MNOK | 3,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 3,5 MNOK | 8,7 MNOK | 10,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,6 MNOK | 6,8 MNOK | 9,6 MNOK |
| Egenkapital | 1,1 MNOK | 3,2 MNOK | 4,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,0 MNOK | 3,1 MNOK | 3,9 MNOK |
| Sum gjeld | 2,4 MNOK | 5,5 MNOK | 6,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,3 MNOK | 5,5 MNOK | 6,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6305211.
Videre
Lignende selskaper
- Røyrleggjarservice AS indeks 70, nr. 2 811 · sammenlign
- Øistad Elektro AS indeks 70, nr. 2 814 · sammenlign
- Ingeniør Gunnar Johansson AS indeks 70, nr. 2 822 · sammenlign
- Malermester Tom Beving AS indeks 70, nr. 2 823 · sammenlign
- KV Teknikk AS indeks 70, nr. 2 827 · sammenlign