Truckdeler AS
Score · regnskapsår 2025
69av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 84 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 776 av 11 281 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 575 av 22 940 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 72 og soliditet 69 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Truckdeler AS ligger 19 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 278 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 5,7 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 59,0 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 5,7 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 6,2 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 22,2 % | 6,2 % |
| Egenkapitalandel | 59,0 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,69 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,26 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 6,8 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 69 gjør Truckdeler AS det bedre enn 84 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 281 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Truckdeler AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Truckdeler AS har score 69 for 2025, rang 3 575 av 22 940 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 80 mot sammenlignbare. Lønnsomhet: persentil 72 mot sammenlignbare, driftsmargin 5,7 % mot median 2,6 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Truckdeler AS hadde en driftsmargin på 5,7 % og en egenkapitalandel på 59,0 % i 2025, og er nr. 3 575 av 22 940 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 47,3 % til 59,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 21,2 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 16,6 | 1 MNOK |
| P/B | 2,2 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 72 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 69 | vekt 25 % |
| Likviditet | 62 | vekt 15 % |
| Vekst | 57 | vekt 15 % |
| Konsistens | 80 | vekt 15 % |
Varighet: 59 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Truckdeler AS?
Driftsmarginen var 5,7 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 22,2 %.
Hvor solid er Truckdeler AS?
Egenkapitalandelen var 59,0 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,69 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Truckdeler AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,26 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Truckdeler AS i Handel?
Truckdeler AS er nr. 3 575 av 22 940 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 776 av 11 281. Omsetningen endret seg 6,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916163223
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.820)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 18. oktober 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Høybråtenveien 70B, 1086 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 31. oktober 2015
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 47 | 60 | 69 | |
| Rang | 11 411 | 6 832 | 3 575 | |
| Driftsmargin | 1,0 % | 3,8 % | 5,7 % | |
| Totalrentabilitet | 4,2 % | 14,6 % | 22,2 % | |
| Egenkapitalandel | 40,8 % | 47,3 % | 59,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,32 | 1,65 | 2,26 | |
| Omsetningsvekst | – | 6,7 % | 6,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,5 MNOK | 2,6 MNOK | 2,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6420193.
Videre
Lignende selskaper
- Tveita Leker AS indeks 69, nr. 3 568 · sammenlign
- Nova of Norway AS indeks 69, nr. 3 570 · sammenlign
- Ragnar Rønning AS indeks 69, nr. 3 573 · sammenlign
- Urmaker Næss AS indeks 69, nr. 3 577 · sammenlign
- Nilsens Brannservice AS indeks 69, nr. 3 579 · sammenlign