Ragnar Ringstad AS
Score · regnskapsår 2025
55av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 60 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 2 991 av 7 414 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 9 160 av 22 952 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 49 og soliditet 68 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Ragnar Ringstad AS ligger 4 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 414 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,0 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 53,8 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 44 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 3,0 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 3,0 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 10,0 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 53,8 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,86 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,05 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | 0,3 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 2,33 MNOK | 2,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 55 gjør Ragnar Ringstad AS det bedre enn 60 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 414 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Ragnar Ringstad AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Ragnar Ringstad AS har score 55 for 2025, rang 9 160 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 68 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 53,8 % mot median 36,3 %. Konsistens: persentil 65 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 33 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 0,3 % mot median 5,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Ragnar Ringstad AS hadde en driftsmargin på 3,0 % og en egenkapitalandel på 53,8 % i 2025, og er nr. 9 160 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 5,3 % til 3,0 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 7 MNOK og 13 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 10 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 13 MNOK |
| P/B | 1,0 | 7 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 49 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 68 | vekt 25 % |
| Likviditet | 60 | vekt 15 % |
| Vekst | 33 | vekt 15 % |
| Konsistens | 65 | vekt 15 % |
Varighet: 58 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ragnar Ringstad AS?
Driftsmarginen var 3,0 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 10,0 %.
Hvor solid er Ragnar Ringstad AS?
Egenkapitalandelen var 53,8 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 0,86 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i Ragnar Ringstad AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,05 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Ragnar Ringstad AS i Handel?
Ragnar Ringstad AS er nr. 9 160 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 2 991 av 7 414. Omsetningen endret seg 0,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916098987
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.632)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 19 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 21. september 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 3,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Mosseveien 35, 1610 FREDRIKSTAD
- Kommune
- Fredrikstad rang 11 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Geir Ringstad
- Styrets leder
- Geir Ringstad
- Styremedlem
- Marit Ringstad
- Revisor
- Re-Visjon AS
- Regnskapsfører
- View Group AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 54 | 65 | 55 | |
| Rang | 9 211 | 4 947 | 9 160 | |
| Driftsmargin | 2,7 % | 5,3 % | 3,0 % | |
| Totalrentabilitet | 8,0 % | 17,3 % | 10,0 % | |
| Egenkapitalandel | 50,4 % | 52,4 % | 53,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,80 | 1,91 | 2,05 | |
| Omsetningsvekst | – | 11,2 % | 0,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 39,7 MNOK | 44,2 MNOK | 44,3 MNOK |
| Driftsresultat | 1,1 MNOK | 2,3 MNOK | 1,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,1 MNOK | 2,3 MNOK | 1,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,8 MNOK | 1,7 MNOK | 1,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | – |
| Sum eiendeler | 14,0 MNOK | 13,6 MNOK | 13,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 12,5 MNOK | 12,3 MNOK | 12,5 MNOK |
| Egenkapital | 7,1 MNOK | 7,1 MNOK | 7,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 4,1 MNOK | 4,1 MNOK | 4,1 MNOK |
| Sum gjeld | 7,0 MNOK | 6,5 MNOK | 6,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 7,0 MNOK | 6,5 MNOK | 6,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6833140.
Videre
Lignende selskaper
- Jaktia AS indeks 55, nr. 9 155 · sammenlign
- Handelshuset Vannvåg AS indeks 55, nr. 9 157 · sammenlign
- Fjellbutikken AS indeks 55, nr. 9 159 · sammenlign
- Nor-Contact Sport AS indeks 55, nr. 9 162 · sammenlign
- Nilsson Trelast AS indeks 55, nr. 9 166 · sammenlign