Volantis Operation AS
Score · regnskapsår 2023
28av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 13 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 94 av 108 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 268 av 321 · Olje og gass
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 27 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Volantis Operation AS ligger 22 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 108 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 1,2 % (median 8,6 %) og egenkapitalandel −16,7 % (median 25,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 83 MNOK | 140 MNOK |
| Driftsmargin | 1,2 % | 8,6 % |
| Resultatmargin | 0,2 % | 9,1 % |
| Totalrentabilitet | 4,1 % | 12,7 % |
| Egenkapitalandel | −16,7 % | 25,5 % |
| Gjeldsgrad | – | 2,24 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,63 | 1,34 |
| Omsetningsvekst | – | 138,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 28 gjør Volantis Operation AS det bedre enn 13 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (108 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Volantis Operation AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Volantis Operation AS hadde en driftsmargin på 1,2 % og en egenkapitalandel på −16,7 % i 2023, og er nr. 268 av 321 rangerte selskaper i Olje og gass.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | gjeld over verdi |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −16,7 % (median 25,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,6 %. Basert på de 5 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 27 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 88 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 15 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Volantis Operation AS?
Driftsmarginen var 1,2 % i 2023, mot en median på 8,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,1 %.
Hvor solid er Volantis Operation AS?
Egenkapitalandelen var −16,7 % i 2023 (median 25,5 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Volantis Operation AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,63 i 2023 (median 1,34).
Hvordan står Volantis Operation AS i Olje og gass?
Volantis Operation AS er nr. 268 av 321 rangerte selskaper i Olje og gass for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 94 av 108.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916076037
- Org.form
- AS
- Sektor
- Olje og gass (09.109)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 28. september 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Mjølstadnesvegen 24, 6092 FOSNAVÅG (HERØY)
- Kommune
- Herøy (Møre og Romsdal) rang 5–23 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 549300VFOTKSRYSMBM62 fornyes 22. september 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Havila Maritime Dis i AS (Norge)
- Øverste morselskap
- Havila Holding AS (Norge)
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 28 | 42 | 42 | |
| Rang | 268 | 205 | 211 | |
| Driftsmargin | 1,2 % | 2,1 % | 4,5 % | |
| Totalrentabilitet | 4,1 % | 9,3 % | 11,0 % | |
| Egenkapitalandel | −16,7 % | −14,0 % | −1,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,63 | 3,88 | 2,09 | |
| Omsetningsvekst | – | 34,5 % | 0,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 83,1 MNOK | 111,7 MNOK | 112,2 MNOK |
| Driftsresultat | 1,0 MNOK | 2,3 MNOK | 5,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 1,5 MNOK | 4,5 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 1,2 MNOK | 3,5 MNOK |
| Finanskostnader | 1,2 MNOK | 1,4 MNOK | 1,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 33,6 MNOK | 31,5 MNOK | 54,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 31,9 MNOK | 30,2 MNOK | 53,7 MNOK |
| Egenkapital | −5,6 MNOK | −4,4 MNOK | −0,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −5,7 MNOK | −4,5 MNOK | −1,0 MNOK |
| Sum gjeld | 39,2 MNOK | 36,0 MNOK | 55,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 12,1 MNOK | 7,8 MNOK | 25,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5275277.
Videre
Lignende selskaper
- Altera Infrastructure Production AS indeks 29, nr. 260 · sammenlign
- Solstad Superior AS indeks 29, nr. 261 · sammenlign
- Ikm Fluid Treatment Solutions AS indeks 29, nr. 263 · sammenlign
- Havila Chartering AS indeks 29, nr. 264 · sammenlign
- Interwell AS indeks 27, nr. 276 · sammenlign