Tømrer Mads Heine Kleven AS
Score · regnskapsår 2025
53av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 56 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 5 682 av 12 867 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 9 034 av 20 337 · Bygg og anlegg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 68 og soliditet 27 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Tømrer Mads Heine Kleven AS ligger 3 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 860 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 7,2 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 18,3 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 7,2 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 7,2 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 18,1 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 18,3 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 4,46 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,91 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | 26,9 % | 6,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 53 gjør Tømrer Mads Heine Kleven AS det bedre enn 56 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 867 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Tømrer Mads Heine Kleven AS har score 53 for 2025, rang 9 034 av 20 337 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 71 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 26,9 % mot median 6,0 %. Lønnsomhet: persentil 68 mot sammenlignbare, driftsmargin 7,2 % mot median 3,5 %.
Svakest: Soliditet: persentil 27 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 18,3 % mot median 32,8 %. Konsistens: persentil 35 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Tømrer Mads Heine Kleven AS hadde en driftsmargin på 7,2 % og en egenkapitalandel på 18,3 % i 2025, og er nr. 9 034 av 20 337 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −5,0 % til 7,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 16,9 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 12,7 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,6 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 68 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 27 | vekt 25 % |
| Likviditet | 67 | vekt 15 % |
| Vekst | 71 | vekt 15 % |
| Konsistens | 35 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Tømrer Mads Heine Kleven AS?
Driftsmarginen var 7,2 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 18,1 %.
Hvor solid er Tømrer Mads Heine Kleven AS?
Egenkapitalandelen var 18,3 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 4,46 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Tømrer Mads Heine Kleven AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,91 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Tømrer Mads Heine Kleven AS i Bygg og anlegg?
Tømrer Mads Heine Kleven AS er nr. 9 034 av 20 337 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 5 682 av 12 867. Omsetningen endret seg 26,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 916055838
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (41.000)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 17. september 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Brattlivegen 8, 2849 KAPP (ØSTRE TOTEN)
- Kommune
- Østre Toten rang 17–34 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 12. oktober 2015
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 53 | |
| Rang | – | – | 9 034 | |
| Driftsmargin | −16,7 % | −5,0 % | 7,2 % | |
| Totalrentabilitet | −33,8 % | −17,1 % | 18,1 % | |
| Egenkapitalandel | 15,1 % | 0,3 % | 18,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,18 | 1,48 | 1,91 | |
| Omsetningsvekst | – | 45,7 % | 26,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,7 MNOK | 1,0 MNOK | 1,2 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6588221.
Videre
Lignende selskaper
- Loe Bruk 14 AS indeks 53, nr. 9 031 · sammenlign
- Byggmester Halbjørhus AS indeks 53, nr. 9 033 · sammenlign
- FP Bygg Service AS indeks 53, nr. 9 036 · sammenlign
- Todo Byggservice AS indeks 53, nr. 9 037 · sammenlign
- Brekke Maskin AS indeks 53, nr. 9 039 · sammenlign