Mint Media AS
Score · regnskapsår 2025
64av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 81 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 58 av 302 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 354 av 1 670 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 64 og soliditet 85 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Mint Media AS ligger 15 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 302 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 13,9 % (median 9,0 %) og egenkapitalandel 59,3 % (median 29,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 46 MNOK | 21 MNOK |
| Driftsmargin | 13,9 % | 9,0 % |
| Resultatmargin | 15,1 % | 9,9 % |
| Totalrentabilitet | 28,3 % | 20,3 % |
| Egenkapitalandel | 59,3 % | 29,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,69 | 2,38 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,39 | 1,32 |
| Omsetningsvekst | −4,9 % | 8,1 % |
| Omsetning per ansatt | 1,48 MNOK | 1,52 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 64 gjør Mint Media AS det bedre enn 81 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (302 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Mint Media AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Mint Media AS har score 64 for 2025, rang 354 av 1 670 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 85 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,39 mot median 1,32. Soliditet: persentil 85 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 59,3 % mot median 29,0 %.
Svakest: Vekst: persentil 17 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −4,9 % mot median 8,1 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Mint Media AS hadde en driftsmargin på 13,9 % og en egenkapitalandel på 59,3 % i 2025, og er nr. 354 av 1 670 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 49,8 % til 59,3 % og driftsmarginen falt fra 17,2 % til 13,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 15 MNOK og 57 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 54 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 57 MNOK |
| P/B | 1,0 | 15 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 7,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 64 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 85 | vekt 25 % |
| Likviditet | 85 | vekt 15 % |
| Vekst | 17 | vekt 15 % |
| Konsistens | 59 | vekt 15 % |
Varighet: 75 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Mint Media AS?
Driftsmarginen var 13,9 % i 2025, mot en median på 9,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 28,3 %.
Hvor solid er Mint Media AS?
Egenkapitalandelen var 59,3 % i 2025 (median 29,0 %). Gjeldsgraden var 0,69 (median 2,38).
Hvordan er likviditeten i Mint Media AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,39 i 2025 (median 1,32).
Hvordan står Mint Media AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
Mint Media AS er nr. 354 av 1 670 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 58 av 302. Omsetningen endret seg −4,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915915337
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 31 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 27. august 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,06 MNOK
- Forretningsadresse
- Krinkelkroken 1, 5014 BERGEN
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 88 | 72 | 64 | |
| Rang | 48 | 204 | 354 | |
| Driftsmargin | 25,7 % | 17,2 % | 13,9 % | |
| Totalrentabilitet | 48,7 % | 47,2 % | 28,3 % | |
| Egenkapitalandel | 59,1 % | 49,8 % | 59,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,28 | 1,89 | 2,39 | |
| Omsetningsvekst | – | 11,4 % | −4,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 43,3 MNOK | 48,2 MNOK | 45,8 MNOK |
| Driftsresultat | 11,1 MNOK | 8,3 MNOK | 6,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 11,5 MNOK | 8,7 MNOK | 6,9 MNOK |
| Årsresultat | 8,9 MNOK | 6,8 MNOK | 5,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 23,7 MNOK | 18,6 MNOK | 24,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 22,1 MNOK | 17,6 MNOK | 24,0 MNOK |
| Egenkapital | 14,0 MNOK | 9,3 MNOK | 14,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 13,6 MNOK | 8,9 MNOK | 14,3 MNOK |
| Sum gjeld | 9,7 MNOK | 9,3 MNOK | 10,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 9,7 MNOK | 9,3 MNOK | 10,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6984700.
Videre
Lignende selskaper
- REGNSKAP & Rådgivning AS indeks 65, nr. 342 · sammenlign
- Økonomibistand Regnskap AS indeks 65, nr. 353 · sammenlign
- Narvesen Revisjon AS indeks 64, nr. 357 · sammenlign
- Novum Økonomi AS indeks 64, nr. 360 · sammenlign
- Helgeland Revisjon AS indeks 64, nr. 363 · sammenlign