Hallingdal Formidling AS
Score · regnskapsår 2025
68av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 45 av 291 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 285 av 1 691 · Annen tjenesteyting
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 73 og soliditet 69 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Hallingdal Formidling AS ligger 17 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 291 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 7,8 % (median 5,8 %) og egenkapitalandel 46,5 % (median 29,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 7,8 % | 5,8 % |
| Resultatmargin | 7,8 % | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | 32,0 % | 15,5 % |
| Egenkapitalandel | 46,5 % | 29,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,15 | 2,13 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,25 | 1,30 |
| Omsetningsvekst | 27,3 % | 5,5 % |
| Omsetning per ansatt | 1,71 MNOK | 1,47 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 68 gjør Hallingdal Formidling AS det bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (291 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Hallingdal Formidling AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hallingdal Formidling AS har score 68 for 2025, rang 285 av 1 691 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 89 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 27,3 % mot median 5,5 %. Lønnsomhet: persentil 73 mot sammenlignbare, driftsmargin 7,8 % mot median 5,8 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Hallingdal Formidling AS hadde en driftsmargin på 7,8 % og en egenkapitalandel på 46,5 % i 2025, og er nr. 285 av 1 691 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 22,4 % til 46,5 % og driftsmarginen falt fra 15,5 % til 7,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 7 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 6 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 7 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 73 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 69 | vekt 25 % |
| Likviditet | 46 | vekt 15 % |
| Vekst | 89 | vekt 15 % |
| Konsistens | 57 | vekt 15 % |
Varighet: 65 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Hallingdal Formidling AS?
Driftsmarginen var 7,8 % i 2025, mot en median på 5,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 32,0 %.
Hvor solid er Hallingdal Formidling AS?
Egenkapitalandelen var 46,5 % i 2025 (median 29,9 %). Gjeldsgraden var 1,15 (median 2,13).
Hvordan er likviditeten i Hallingdal Formidling AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,25 i 2025 (median 1,30).
Hvordan står Hallingdal Formidling AS i Annen tjenesteyting?
Hallingdal Formidling AS er nr. 285 av 1 691 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 45 av 291. Omsetningen endret seg 27,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915865925
- Org.form
- AS
- Sektor
- Annen tjenesteyting (95.310)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 6 registrert 10. februar 2026
- Stiftet
- 7. august 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,20 MNOK
- Forretningsadresse
- Torpovegen 82, 3579 TORPO (ÅL)
- Kommune
- Ål rang 2 av 33 i KOSTRA-gruppe 5
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 65 | 61 | 68 | |
| Rang | 445 | 471 | 285 | |
| Driftsmargin | 16,1 % | 15,5 % | 7,8 % | |
| Totalrentabilitet | 76,3 % | 49,5 % | 32,0 % | |
| Egenkapitalandel | 39,2 % | 22,4 % | 46,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,13 | 1,15 | 1,25 | |
| Omsetningsvekst | – | 42,3 % | 27,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,7 MNOK | 8,1 MNOK | 10,3 MNOK |
| Driftsresultat | 0,9 MNOK | 1,2 MNOK | 0,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,9 MNOK | 1,3 MNOK | 0,8 MNOK |
| Årsresultat | 0,7 MNOK | 1,0 MNOK | 0,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,2 MNOK | 2,6 MNOK | 2,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,8 MNOK | 2,3 MNOK | 1,7 MNOK |
| Egenkapital | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK | 1,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,7 MNOK | 2,0 MNOK | 1,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,7 MNOK | 2,0 MNOK | 1,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7220400.
Videre
Lignende selskaper
- Din Bilservice AS indeks 68, nr. 281 · sammenlign
- Elesco Agder AS indeks 68, nr. 283 · sammenlign
- Bærum Bilverksted AS indeks 68, nr. 291 · sammenlign
- Aas Bilverksted Eriksen AS indeks 68, nr. 293 · sammenlign
- I Grande Frisør AS indeks 67, nr. 297 · sammenlign