Moving Mamas AS
Score · regnskapsår 2025
26av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 14 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 455 av 531 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 676 av 782 · Undervisning
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 57 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Moving Mamas AS ligger 23 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 531 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 1,1 % (median 3,1 %) og egenkapitalandel −470,1 % (median 31,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 1,1 % | 3,1 % |
| Resultatmargin | 0,9 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | 20,7 % | 8,5 % |
| Egenkapitalandel | −470,1 % | 31,9 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,42 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,34 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | −8,3 % | 4,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 26 gjør Moving Mamas AS det bedre enn 14 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (531 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Moving Mamas AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Moving Mamas AS har score 26 for 2025, rang 676 av 782 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 57 mot sammenlignbare, driftsmargin 1,1 % mot median 3,1 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −470,1 % mot median 31,9 %. Likviditet: persentil 7 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,34 mot median 1,43.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −470,1 % (median 31,9 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,0 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,34 (median 1,43).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Moving Mamas AS hadde en driftsmargin på 1,1 % og en egenkapitalandel på −470,1 % i 2025, og er nr. 676 av 782 rangerte selskaper i Undervisning.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra −203,6 % til −470,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 0 MNOK |
| P/B | 1,0 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −470,1 % (median 31,9 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,0 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,34 (median 1,43).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −5,7 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 57 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 7 | vekt 15 % |
| Vekst | 23 | vekt 15 % |
| Konsistens | 30 | vekt 15 % |
Varighet: 19 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Moving Mamas AS?
Driftsmarginen var 1,1 % i 2025, mot en median på 3,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 20,7 %.
Hvor solid er Moving Mamas AS?
Egenkapitalandelen var −470,1 % i 2025 (median 31,9 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Moving Mamas AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,34 i 2025 (median 1,43). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Moving Mamas AS i Undervisning?
Moving Mamas AS er nr. 676 av 782 rangerte selskaper i Undervisning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 455 av 531. Omsetningen endret seg −8,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915808778
- Org.form
- AS
- Sektor
- Undervisning (85.597)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 2. august 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o SoCentral, Øvre Slottsgate 3, 0157 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.movingmamas.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Rollene er ikke hentet ennå.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 4 | 26 | 26 | |
| Rang | 766 | 676 | 676 | |
| Driftsmargin | −6,7 % | 2,1 % | 1,1 % | |
| Totalrentabilitet | −114,7 % | 17,2 % | 20,7 % | |
| Egenkapitalandel | −353,0 % | −203,6 % | −470,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,17 | 0,34 | 0,34 | |
| Omsetningsvekst | – | −23,0 % | −8,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6,4 MNOK | 4,9 MNOK | 4,5 MNOK |
| Driftsresultat | −0,4 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,5 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,5 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK | 0,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK | 0,2 MNOK |
| Egenkapital | −1,3 MNOK | −1,2 MNOK | −1,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −1,3 MNOK | −1,3 MNOK | −1,2 MNOK |
| Sum gjeld | 1,7 MNOK | 1,8 MNOK | 1,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,7 MNOK | 1,6 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6528733.
Videre
Lignende selskaper
- Emv AS indeks 26, nr. 672 · sammenlign
- Safety Academy AS indeks 26, nr. 673 · sammenlign
- Visuell Trafikkopplæring AS indeks 26, nr. 674 · sammenlign
- Vekstjegerne AS indeks 26, nr. 675 · sammenlign
- Trafikksikker AS indeks 26, nr. 677 · sammenlign