Ballangen Bil og Båt AS

Org.nr. 915738842 · Narvik · Stiftet 2015 · 8 ansatte

Score · regnskapsår 2025

41av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 31 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 200 av 291 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 152 av 1 691 · Annen tjenesteyting

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 13 og soliditet 39 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Ballangen Bil og Båt AS ligger 10 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 291 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −0,5 % (median 5,8 %) og egenkapitalandel 24,5 % (median 29,9 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter11 MNOK19 MNOK
Driftsmargin −0,5 % 5,8 % 14 %
Resultatmargin −1,5 % 5,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −1,3 % 15,5 % 12 %
Egenkapitalandel 24,5 % 29,9 % 40 %
Gjeldsgrad 3,09 2,13 37 %
Likviditetsgrad 1 1,95 1,30 75 %
Omsetningsvekst 9,1 % 5,5 % 60 %
Omsetning per ansatt1,32 MNOK1,47 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 41 gjør Ballangen Bil og Båt AS det bedre enn 31 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (291 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Ballangen Bil og Båt AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Ballangen Bil og Båt AS har score 41 for 2025, rang 1 152 av 1 691 i sektoren.

Sterkest: Likviditet: persentil 75 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,95 mot median 1,30. Vekst: persentil 60 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 9,1 % mot median 5,5 %.

Svakest: Lønnsomhet: persentil 13 mot sammenlignbare, driftsmargin −0,5 % mot median 5,8 %. Soliditet: persentil 39 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 24,5 % mot median 29,9 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Ballangen Bil og Båt AS hadde en driftsmargin på −0,5 % og en egenkapitalandel på 24,5 % i 2025, og er nr. 1 152 av 1 691 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.

Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og driftsmarginen falt fra 2,4 % til −0,5 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 1 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −0,1 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,1 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 0,9 MNOK 1,0 1 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −1,5 % (median 5,5 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −0,5 % (median 5,8 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 3,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet13 vekt 30 %
Soliditet39 vekt 25 %
Likviditet75 vekt 15 %
Vekst60 vekt 15 %
Konsistens46 vekt 15 %

Varighet: 47 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Ballangen Bil og Båt AS?

Driftsmarginen var −0,5 % i 2025, mot en median på 5,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −1,3 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Ballangen Bil og Båt AS?

Egenkapitalandelen var 24,5 % i 2025 (median 29,9 %). Gjeldsgraden var 3,09 (median 2,13).

Hvordan er likviditeten i Ballangen Bil og Båt AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,95 i 2025 (median 1,30).

Hvordan står Ballangen Bil og Båt AS i Annen tjenesteyting?

Ballangen Bil og Båt AS er nr. 1 152 av 1 691 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 200 av 291. Omsetningen endret seg 9,1 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
915738842
Org.form
AS
Sektor
Annen tjenesteyting (95.310)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
8 registrert 10. mars 2026
Stiftet
31. juli 2015 11 år i drift
Aksjekapital
0,15 MNOK
Forretningsadresse
Stor-Ballangen-E6 193, 8540 BALLANGEN (NARVIK)
Kommune
Narvik rang 16–25 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks495341
Rang8297331 152
Driftsmargin3,1 %2,4 %−0,5 %
Totalrentabilitet6,8 %6,3 %−1,3 %
Egenkapitalandel23,0 %28,3 %24,5 %
Likviditetsgrad 11,982,431,95
Omsetningsvekst–5,2 %9,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter9,2 MNOK9,7 MNOK10,6 MNOK
Driftsresultat0,3 MNOK0,2 MNOK−0,1 MNOK
Resultat før skatt0,2 MNOK0,1 MNOK−0,2 MNOK
Årsresultat0,1 MNOK0,1 MNOK−0,1 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler4,3 MNOK3,7 MNOK3,8 MNOK
Omløpsmidler3,0 MNOK2,7 MNOK2,9 MNOK
Egenkapital1,0 MNOK1,1 MNOK0,9 MNOK
Opptjent egenkapital0,8 MNOK0,9 MNOK0,8 MNOK
Sum gjeld3,3 MNOK2,7 MNOK2,9 MNOK
Kortsiktig gjeld1,5 MNOK1,1 MNOK1,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6953716.