Proff Bilmegling AS
Score · regnskapsår 2025
40av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 31 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 5 121 av 7 414 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 15 639 av 22 952 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 29 og soliditet 77 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Proff Bilmegling AS ligger 11 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 414 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 1,4 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 60,8 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 1,4 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 0,6 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 1,9 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 60,8 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,65 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,10 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | −32,5 % | 5,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 40 gjør Proff Bilmegling AS det bedre enn 31 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 414 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Proff Bilmegling AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Proff Bilmegling AS har score 40 for 2025, rang 15 639 av 22 952 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 77 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 60,8 % mot median 36,3 %. Konsistens: persentil 62 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 3 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −32,5 % mot median 5,7 %. Likviditet: persentil 20 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,10 mot median 1,73.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Proff Bilmegling AS hadde en driftsmargin på 1,4 % og en egenkapitalandel på 60,8 % i 2025, og er nr. 15 639 av 22 952 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og omsetningen falt med 32 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 6 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 6 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 29 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 77 | vekt 25 % |
| Likviditet | 20 | vekt 15 % |
| Vekst | 3 | vekt 15 % |
| Konsistens | 62 | vekt 15 % |
Varighet: 46 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Proff Bilmegling AS?
Driftsmarginen var 1,4 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,9 %.
Hvor solid er Proff Bilmegling AS?
Egenkapitalandelen var 60,8 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 0,65 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i Proff Bilmegling AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,10 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Proff Bilmegling AS i Handel?
Proff Bilmegling AS er nr. 15 639 av 22 952 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 5 121 av 7 414. Omsetningen endret seg −32,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915637345
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.810)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 24. juni 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Vevelstadveien 109, 1404 SIGGERUD (NORDRE FOLLO)
- Kommune
- Nordre Follo rang 1 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 58 | 40 | 40 | |
| Rang | 7 832 | 15 230 | 15 639 | |
| Driftsmargin | 2,2 % | 1,8 % | 1,4 % | |
| Totalrentabilitet | 5,2 % | 3,5 % | 1,9 % | |
| Egenkapitalandel | 64,8 % | 58,3 % | 60,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,22 | 1,17 | 1,10 | |
| Omsetningsvekst | – | −38,1 % | −32,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 31,0 MNOK | 19,2 MNOK | 12,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,7 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | −2,4 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | −2,4 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 2,7 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 13,2 MNOK | 10,2 MNOK | 9,6 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,7 MNOK | 5,0 MNOK | 4,1 MNOK |
| Egenkapital | 8,6 MNOK | 6,0 MNOK | 5,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 8,5 MNOK | 5,9 MNOK | 5,8 MNOK |
| Sum gjeld | 4,6 MNOK | 4,3 MNOK | 3,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,6 MNOK | 4,3 MNOK | 3,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6692388.
Videre
Lignende selskaper
- Nothuset AS indeks 40, nr. 15 633 · sammenlign
- Oldroyd Engros AS indeks 40, nr. 15 636 · sammenlign
- Fyllingsnes Møblar AS indeks 40, nr. 15 637 · sammenlign
- Fredrikstad Specsavers AS indeks 40, nr. 15 638 · sammenlign
- O.G.Gulbrandsen AS indeks 40, nr. 15 642 · sammenlign