SP Bemanning AS

Org.nr. 915374581 · Vennesla · Stiftet 2015

Tvangsavvikling registrert 29. juni 2026 i Enhetsregisteret. Konkurser

Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.

Score · regnskapsår 2023

For lite grunnlag: Konkurs eller under avvikling

Basert på årsregnskapet for 2023

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 3,8 % 5,2 % ikke sammenlignet
Resultatmargin 3,7 % 5,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 18,6 % 10,0 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 43,4 % 40,3 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 1,30 1,13 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 1,87 1,54 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst 653,6 % 4,6 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2023

Hva tallene sier

SP Bemanning AS hadde en egenkapitalandel på 43,4 % i 2023. Selskapet er ikke rangert: konkurs eller under avvikling.

Fra 2022 til 2023: omsetningen økte med 654 % og driftsmarginen falt fra 107,1 % til 3,8 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,0 MNOK 10,0 0 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,1 MNOK
minus netto gjeld −0,3 MNOK
8,0 1 MNOK
P/B Egenkapital: 0,1 MNOK 1,0 0 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,4 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,4 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er SP Bemanning AS?

Driftsmarginen var 3,8 % i 2023, mot en median på 5,2 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 18,6 %.

Hvor solid er SP Bemanning AS?

Egenkapitalandelen var 43,4 % i 2023 (median 40,3 %). Gjeldsgraden var 1,30 (median 1,13).

Hvordan er likviditeten i SP Bemanning AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,87 i 2023 (median 1,54).

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
915374581
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (62.200)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
5. mai 2015 11 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Montjønnåsen 12, 4706 VENNESLA
Kommune
Vennesla rang 15–31 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 12. mai 2015
Siste innsendte regnskap
2023

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Rollene er ikke hentet ennå.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2021–2023

Nøkkeltall202120222023Utvikling
Indeks–––
Rang–––
Driftsmargin–107,1 %3,8 %
Totalrentabilitet0,1 %148,5 %18,6 %
Egenkapitalandel−131,3 %68,2 %43,4 %
Likviditetsgrad 10,473,141,87
Omsetningsvekst––653,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202120222023
Driftsinntekter–0,2 MNOK1,5 MNOK
Driftsresultat0,0 MNOK0,2 MNOK0,1 MNOK
Resultat før skatt0,0 MNOK0,2 MNOK0,1 MNOK
Årsresultat0,0 MNOK0,2 MNOK0,0 MNOK
Finanskostnader––0,0 MNOK
Sum eiendeler0,1 MNOK0,1 MNOK0,3 MNOK
Omløpsmidler0,1 MNOK0,1 MNOK0,3 MNOK
Egenkapital−0,1 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Opptjent egenkapital−0,1 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Sum gjeld0,2 MNOK0,0 MNOK0,2 MNOK
Kortsiktig gjeld0,2 MNOK0,0 MNOK0,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 4866767.