Baco AS
Score · regnskapsår 2025
74av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 91 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 46 av 488 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 175 av 2 001 · Industri
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 69 og soliditet 90 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Baco AS ligger 22 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 52 blant 488 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 11,6 % (median 4,7 %) og egenkapitalandel 76,7 % (median 41,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 18 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 11,6 % | 4,7 % |
| Resultatmargin | 14,7 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 14,0 % | 9,5 % |
| Egenkapitalandel | 76,7 % | 41,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,30 | 1,30 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,14 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | 7,9 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 0,52 MNOK | 1,71 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 74 gjør Baco AS det bedre enn 91 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (488 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Baco AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Baco AS har score 74 for 2025, rang 175 av 2 001 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 91 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 4,14 mot median 1,73. Soliditet: persentil 90 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 76,7 % mot median 41,9 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Baco AS hadde en driftsmargin på 11,6 % og en egenkapitalandel på 76,7 % i 2025, og er nr. 175 av 2 001 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 24,9 % til 11,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 14 MNOK og 32 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 20 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 32 MNOK |
| P/B | 1,0 | 14 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 11,6 % (median 4,7 %); Egenkapitalandel 76,7 % (median 41,9 %); Likviditetsgrad 1 4,14 (median 1,73).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −3,3 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 69 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 90 | vekt 25 % |
| Likviditet | 91 | vekt 15 % |
| Vekst | 56 | vekt 15 % |
| Konsistens | 59 | vekt 15 % |
Varighet: 84 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Baco AS?
Driftsmarginen var 11,6 % i 2025, mot en median på 4,7 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 14,0 %.
Hvor solid er Baco AS?
Egenkapitalandelen var 76,7 % i 2025 (median 41,9 %). Gjeldsgraden var 0,30 (median 1,30).
Hvordan er likviditeten i Baco AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,14 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Baco AS i Industri?
Baco AS er nr. 175 av 2 001 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 46 av 488. Omsetningen endret seg 7,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915190596
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (10.710)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 34 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 17. mars 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,30 MNOK
- Forretningsadresse
- O. Skasliens veg 1, 7340 OPPDAL
- Kommune
- Oppdal rang 2 av 18 i KOSTRA-gruppe 2
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Styrets leder
- Jon Erik Franciscus Schønheyder
- Styremedlem
- Gina Marshalee Schønheyder
- Revisor
- BDO AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 93 | 84 | 74 | |
| Rang | 15 | 38 | 175 | |
| Driftsmargin | 23,5 % | 24,9 % | 11,6 % | |
| Totalrentabilitet | 32,9 % | 28,5 % | 14,0 % | |
| Egenkapitalandel | 76,0 % | 76,8 % | 76,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,06 | 4,25 | 4,14 | |
| Omsetningsvekst | – | 8,5 % | 7,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15,0 MNOK | 16,3 MNOK | 17,5 MNOK |
| Driftsresultat | 3,5 MNOK | 4,0 MNOK | 2,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,7 MNOK | 4,5 MNOK | 2,6 MNOK |
| Årsresultat | 2,9 MNOK | 3,5 MNOK | 2,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 11,4 MNOK | 15,8 MNOK | 18,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 11,1 MNOK | 15,6 MNOK | 17,8 MNOK |
| Egenkapital | 8,6 MNOK | 12,2 MNOK | 14,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 8,3 MNOK | 11,9 MNOK | 13,9 MNOK |
| Sum gjeld | 2,7 MNOK | 3,7 MNOK | 4,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,7 MNOK | 3,7 MNOK | 4,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7157937.
Videre
Lignende selskaper
- Ørskog Plastindustri AS indeks 74, nr. 163 · sammenlign
- Powerjaws AS indeks 74, nr. 164 · sammenlign
- Elreg AS indeks 74, nr. 166 · sammenlign
- Rørosbaker'n AS indeks 74, nr. 168 · sammenlign
- Oslo Pumpeservice AS indeks 74, nr. 173 · sammenlign