Mollan Gård AS

Org.nr. 915161847 · Levanger · Stiftet 2015

Score · regnskapsår 2024

For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)

Basert på årsregnskapet for 2024

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 31. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter0 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −1 164,9 % 6,2 % ikke sammenlignet
Resultatmargin −1 401,6 % 5,2 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −2,2 % 8,2 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 4,8 % 46,8 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 19,76 0,87 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 1,76 1,56 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst −33,4 % 6,8 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2024

Hva tallene sier

Mollan Gård AS hadde en egenkapitalandel på 4,8 % i 2024. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).

Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra −622,3 % til −1 164,9 % og omsetningen falt med 33 %.

Mollan Gård AS klarte seg svakere enn sektoren i 2023, sektorens svakeste år.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 1 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −0,8 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,6 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 0,5 MNOK 1,0 1 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 4,8 % (median 46,8 %).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −1 401,6 % (median 5,2 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −1 164,9 % (median 6,2 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 5,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Stresstest · 2023

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Driftsmarginen var −622,3 % i 2023 (sektorens median 6,0 %), og egenkapitalandelen −6,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt det året. I de andre årene var driftsmarginen −551,7 % i snitt.

Det svakeste året for sektoren var 2023, med median driftsmargin 6,0 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Mollan Gård AS?

Driftsmarginen var −1 164,9 % i 2024, mot en median på 6,2 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −2,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Mollan Gård AS?

Egenkapitalandelen var 4,8 % i 2024 (median 46,8 %). Gjeldsgraden var 19,76 (median 0,87).

Hvordan er likviditeten i Mollan Gård AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,76 i 2024 (median 1,56).

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
915161847
Org.form
AS
Sektor
Jordbruk og skogbruk (02.200)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
11. februar 2015 11 år i drift
Aksjekapital
4,32 MNOK
Forretningsadresse
c/o Falstads Regnskapsservice AS, Kirkegata 75A, 7600 LEVANGER
Kommune
Levanger rang 12–23 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 25. mars 2015
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
894500O3N2UY6UWOLQ29 ikke fornyet (utløpt)

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Ingen morselskap: eies av personer

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks––63
Rang––106
Driftsmargin−622,3 %−1 164,9 %61,4 %
Totalrentabilitet−4,4 %−2,2 %12,4 %
Egenkapitalandel−6,5 %4,8 %12,8 %
Likviditetsgrad 13,061,7693,85
Omsetningsvekst–−33,4 %3 728,5 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter0,1 MNOK0,1 MNOK2,1 MNOK
Driftsresultat−0,5 MNOK−0,6 MNOK1,3 MNOK
Resultat før skatt−1,0 MNOK−0,8 MNOK1,0 MNOK
Årsresultat−1,0 MNOK−0,8 MNOK1,0 MNOK
Finanskostnader0,5 MNOK0,5 MNOK0,5 MNOK
Sum eiendeler11,4 MNOK10,6 MNOK12,2 MNOK
Omløpsmidler0,2 MNOK0,2 MNOK1,9 MNOK
Egenkapital−0,7 MNOK0,5 MNOK1,6 MNOK
Opptjent egenkapital−5,0 MNOK−5,8 MNOK−4,8 MNOK
Sum gjeld12,2 MNOK10,1 MNOK10,6 MNOK
Kortsiktig gjeld0,1 MNOK0,1 MNOK0,0 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5826889.