Quantafuel AS
Score · regnskapsår 2025
19av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 7 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 450 av 484 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 412 av 2 592 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 1 og soliditet 57 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Quantafuel AS ligger 32 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 484 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −3 879,4 % (median 4,8 %) og egenkapitalandel 38,8 % (median 31,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 16 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | −3 879,4 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | −3 671,4 % | 4,7 % |
| Totalrentabilitet | −67,0 % | 13,3 % |
| Egenkapitalandel | 38,8 % | 31,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,58 | 1,81 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,06 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | −7,3 % | 9,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,99 MNOK | 1,83 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 19 gjør Quantafuel AS det bedre enn 7 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (484 selskaper) i 2025.
Score 2024–2026
- Quantafuel AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Quantafuel AS har score 19 for 2025, rang 2 412 av 2 592 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 57 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 38,8 % mot median 31,3 %.
Svakest: Likviditet: persentil 0 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,06 mot median 1,42. Lønnsomhet: persentil 1 mot sammenlignbare, driftsmargin −3 879,4 % mot median 4,8 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 15,6 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,06 (median 1,42).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −3 671,4 % (median 4,7 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −3 879,4 % (median 4,8 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Quantafuel AS hadde en driftsmargin på −3 879,4 % og en egenkapitalandel på 38,8 % i 2025, og er nr. 2 412 av 2 592 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra −1 206,9 % til −3 879,4 % og egenkapitalandelen falt fra 83,7 % til 38,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 317 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 317 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 15,6 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,06 (median 1,42).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −3 671,4 % (median 4,7 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −3 879,4 % (median 4,8 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 1 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 57 | vekt 25 % |
| Likviditet | 0 | vekt 15 % |
| Vekst | 21 | vekt 15 % |
| Konsistens | 12 | vekt 15 % |
Varighet: 25 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Quantafuel AS?
Driftsmarginen var −3 879,4 % i 2025, mot en median på 4,8 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −67,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Quantafuel AS?
Egenkapitalandelen var 38,8 % i 2025 (median 31,3 %). Gjeldsgraden var 1,58 (median 1,81).
Hvordan er likviditeten i Quantafuel AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,06 i 2025 (median 1,42). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Quantafuel AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Quantafuel AS er nr. 2 412 av 2 592 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 450 av 484. Omsetningen endret seg −7,3 % fra året før.
Konsernregnskap · 2024
27 av 100
Rang 12 av 13 konsern i Morning-klasse Mellomstore i Teknisk tjenesteyting og forskning. Konsernene rangeres bare mot andre konsern i samme sektor og klasse, ikke mot enkeltselskaper.
- Driftsinntekter, konsern
- 97 MNOK
- Driftsresultat, konsern
- −906 MNOK
- Resultat før skatt, konsern
- −900 MNOK
- Sum eiendeler, konsern
- 1 077 MNOK
- Egenkapital, konsern
- 725 MNOK
| Nøkkeltall | Konsernet | Selskapet alene (2025) |
|---|---|---|
| Driftsmargin | −930,6 % | – |
| Totalrentabilitet | −79,9 % | – |
| Egenkapitalandel | 67,4 % | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,36 | – |
| Omsetningsvekst | – | – |
Samme formler og vekter som selskapsindeksen. Konsern og selskap summeres aldri, og konsernregnskapet er ikke med i sektorsnitt eller selskapsrangeringer.
Kilde: Brønnøysundregistrene, konsernregnskap 2024 (åpne data, NLOD 2.0).
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915119484
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (72.100)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 8 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 15. desember 2014 11 år i drift
- Aksjekapital
- 3,03 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Azets Insight AS, Drammensveien 151, 0277 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2026
- LEI
- 549300V6BLI7Z2UYNG15 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2024–2026
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 | 2026 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 31 | 19 | 8 | |
| Rang | 2 087 | 2 412 | 7 | |
| Driftsmargin | −1 206,9 % | −3 879,4 % | −3 055,3 % | |
| Totalrentabilitet | −11,8 % | −67,0 % | −84,6 % | |
| Egenkapitalandel | 83,7 % | 38,8 % | −33,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,24 | 0,06 | 0,01 | |
| Omsetningsvekst | – | −7,3 % | 5,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 17,2 MNOK | 15,9 MNOK | 16,8 MNOK |
| Driftsresultat | −207,2 MNOK | −617,7 MNOK | −511,8 MNOK |
| Resultat før skatt | −777,4 MNOK | −584,6 MNOK | −493,3 MNOK |
| Årsresultat | −777,4 MNOK | −584,6 MNOK | −493,3 MNOK |
| Finanskostnader | 650,3 MNOK | 36,4 MNOK | 46,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 1 077,3 MNOK | 818,1 MNOK | 528,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 40,8 MNOK | 32,0 MNOK | 7,1 MNOK |
| Egenkapital | 902,1 MNOK | 317,2 MNOK | −175,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −1 975,4 MNOK | 41,7 MNOK | −178,5 MNOK |
| Sum gjeld | 175,3 MNOK | 500,9 MNOK | 703,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 167,3 MNOK | 497,6 MNOK | 703,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6327917.
Videre
Lignende selskaper
- Nereida Energy AS indeks 20, nr. 2 401 · sammenlign
- Ikm Well Services AS indeks 19, nr. 2 414 · sammenlign
- Gtk Completion AS indeks 19, nr. 2 416 · sammenlign
- Leketoy Stormberg Inter AS indeks 19, nr. 2 417 · sammenlign
- Emergy AS indeks 19, nr. 2 419 · sammenlign