Alf Lea AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2024
32av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 19 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 5 769 av 7 161 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 17 784 av 22 237 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 27 og soliditet 40 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Alf Lea AS ligger 19 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 7 161 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 0,4 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 29,1 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 0,4 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | −0,6 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 1,5 % | 8,9 % |
| Egenkapitalandel | 29,1 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,44 | 1,53 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,34 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | −13,9 % | 3,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,16 MNOK | 2,05 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 32 gjør Alf Lea AS det bedre enn 19 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 161 selskaper) i 2024.
Score 2022–2024
- Alf Lea AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Alf Lea AS har score 32 for 2024, rang 17 784 av 22 237 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 45 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 12 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −13,9 % mot median 3,8 %. Lønnsomhet: persentil 27 mot sammenlignbare, driftsmargin 0,4 % mot median 3,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −0,6 % (median 2,7 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Alf Lea AS hadde en driftsmargin på 0,4 % og en egenkapitalandel på 29,1 % i 2024, og er nr. 17 784 av 22 237 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2023 til 2024: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og omsetningen falt med 14 %.
Alf Lea AS klarte seg svakere enn sektoren i 2022, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −0,6 % (median 2,7 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,5 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var −5,7 % i 2022 (sektorens median 1,5 %), og egenkapitalandelen 23,4 %. Selskapet hadde underskudd før skatt det året. I de andre årene var driftsmarginen 1,5 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 27 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 40 | vekt 25 % |
| Likviditet | 33 | vekt 15 % |
| Vekst | 12 | vekt 15 % |
| Konsistens | 45 | vekt 15 % |
Varighet: 38 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Alf Lea AS?
Driftsmarginen var 0,4 % i 2024, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Alf Lea AS?
Egenkapitalandelen var 29,1 % i 2024 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 2,44 (median 1,53).
Hvordan er likviditeten i Alf Lea AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,34 i 2024 (median 1,71).
Hvordan står Alf Lea AS i Handel?
Alf Lea AS er nr. 17 784 av 22 237 rangerte selskaper i Handel for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 5 769 av 7 161. Omsetningen endret seg −13,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915112803
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.640)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 11 registrert 10. juli 2025
- Stiftet
- 12. mars 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,05 MNOK
- Forretningsadresse
- Tollbugata 3, 5527 HAUGESUND
- Kommune
- Haugesund rang 1–6 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Siste innsendte regnskap
- 2024
- Nettside
- www.dykk.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 38 | 44 | 32 | |
| Rang | 186 | 12 591 | 17 784 | |
| Driftsmargin | −5,7 % | 2,6 % | 0,4 % | |
| Totalrentabilitet | −10,9 % | 7,1 % | 1,5 % | |
| Egenkapitalandel | 23,4 % | 24,2 % | 29,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,38 | 1,29 | 1,34 | |
| Omsetningsvekst | – | 34,5 % | −13,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11,1 MNOK | 14,9 MNOK | 12,8 MNOK |
| Driftsresultat | −0,6 MNOK | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,8 MNOK | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,8 MNOK | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,3 MNOK | 6,1 MNOK | 4,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,2 MNOK | 5,9 MNOK | 4,5 MNOK |
| Egenkapital | 1,3 MNOK | 1,5 MNOK | 1,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,2 MNOK | 1,4 MNOK | 1,3 MNOK |
| Sum gjeld | 4,1 MNOK | 4,6 MNOK | 3,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,7 MNOK | 4,6 MNOK | 3,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6037893.
Videre
Lignende selskaper
- NF Engros AS indeks 32, nr. 17 769 · sammenlign
- Arg Brands AS indeks 32, nr. 17 778 · sammenlign
- Butikkdrift Rudshavn AS indeks 32, nr. 17 780 · sammenlign
- Sletten Fargehandel AS indeks 32, nr. 17 786 · sammenlign
- Helinor Marine AS indeks 32, nr. 17 789 · sammenlign