Brødr Berggren AS
Score · regnskapsår 2024
52av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 207 av 451 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 921 av 1 994 · Sjømat
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 61 og soliditet 52 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Brødr Berggren AS ligger 1 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024.
Medianscore 51 blant 451 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024: driftsmargin 5,3 % (median 11,6 %) og egenkapitalandel 36,9 % (median 34,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 116 MNOK | 110 MNOK |
| Driftsmargin | 5,3 % | 11,6 % |
| Resultatmargin | 6,0 % | 7,3 % |
| Totalrentabilitet | 26,4 % | 8,6 % |
| Egenkapitalandel | 36,9 % | 34,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,71 | 1,78 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,30 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | −6,9 % | 6,9 % |
| Omsetning per ansatt | 2,15 MNOK | 5,17 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 52 gjør Brødr Berggren AS det bedre enn 54 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (451 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Brødr Berggren AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Brødr Berggren AS hadde en driftsmargin på 5,3 % og en egenkapitalandel på 36,9 % i 2024, og er nr. 921 av 1 994 rangerte selskaper i Sjømat.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra 25,2 % til 36,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 10 MNOK og 56 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 16,9 | 42 MNOK |
| EV/EBIT | 17,0 | 56 MNOK |
| P/B | 2,2 | 10 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,5 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 61 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 52 | vekt 25 % |
| Likviditet | 36 | vekt 15 % |
| Vekst | 27 | vekt 15 % |
| Konsistens | 76 | vekt 15 % |
Varighet: 49 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Brødr Berggren AS?
Driftsmarginen var 5,3 % i 2024, mot en median på 11,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 26,4 %.
Hvor solid er Brødr Berggren AS?
Egenkapitalandelen var 36,9 % i 2024 (median 34,9 %). Gjeldsgraden var 1,71 (median 1,78).
Hvordan er likviditeten i Brødr Berggren AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,30 i 2024 (median 1,73).
Hvordan står Brødr Berggren AS i Sjømat?
Brødr Berggren AS er nr. 921 av 1 994 rangerte selskaper i Sjømat for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 207 av 451. Omsetningen endret seg −6,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915102956
- Org.form
- AS
- Sektor
- Sjømat (10.202)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 54 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 25. februar 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Brygga 11, 3210 SANDEFJORD
- Kommune
- Sandefjord rang 2–7 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Nye Bbh AS (100 %)
Øverste eier: Nye Bbh AS
Eieren: flertallseieren Nye Bbh AS (eier 100 %) er registrert med frivillig avvikling. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.
- Nye Bbh AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Fiskerinæringens Innkjøpsselskap AS (2 %), Lerøy Sjømatgruppen AS (5 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 46 | 52 | 51 | |
| Rang | 1 133 | 921 | 1 052 | |
| Driftsmargin | 4,4 % | 5,3 % | 3,6 % | |
| Totalrentabilitet | 19,5 % | 26,4 % | 16,6 % | |
| Egenkapitalandel | 25,2 % | 36,9 % | 32,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,35 | 1,30 | 1,25 | |
| Omsetningsvekst | – | −6,9 % | 9,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 124,7 MNOK | 116,0 MNOK | 126,7 MNOK |
| Driftsresultat | 5,4 MNOK | 6,1 MNOK | 4,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 6,0 MNOK | 6,9 MNOK | 5,2 MNOK |
| Skattekostnad | 1,3 MNOK | 1,5 MNOK | 1,1 MNOK |
| Årsresultat | 4,7 MNOK | 5,4 MNOK | 4,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | – | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 30,8 MNOK | 26,2 MNOK | 31,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 26,9 MNOK | 21,5 MNOK | 26,4 MNOK |
| Egenkapital | 7,8 MNOK | 9,6 MNOK | 10,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 7,7 MNOK | 9,6 MNOK | 10,2 MNOK |
| Sum gjeld | 23,0 MNOK | 16,5 MNOK | 21,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 19,9 MNOK | 16,5 MNOK | 21,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6057559.
Videre
Lignende selskaper
- Eide Båt AS indeks 52, nr. 912 · sammenlign
- Alsvåg Lakseslakteri AS indeks 52, nr. 917 · sammenlign
- North Atlantic Marine Ingredients AS indeks 52, nr. 919 · sammenlign
- Fossing Storsmolt AS indeks 52, nr. 929 · sammenlign
- Volt Harvest II AS indeks 52, nr. 931 · sammenlign