Cloudsys Technologies AS
Score · regnskapsår 2025
58av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 67 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 432 av 1 321 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 322 av 3 920 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 89 og soliditet 23 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Cloudsys Technologies AS ligger 7 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 321 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 18,4 % (median 5,4 %) og egenkapitalandel 17,7 % (median 33,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 18,4 % | 5,4 % |
| Resultatmargin | 19,5 % | 5,6 % |
| Totalrentabilitet | 45,7 % | 13,9 % |
| Egenkapitalandel | 17,7 % | 33,9 % |
| Gjeldsgrad | 4,65 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,22 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | 30,9 % | 8,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 58 gjør Cloudsys Technologies AS det bedre enn 67 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 321 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Cloudsys Technologies AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Cloudsys Technologies AS har score 58 for 2025, rang 1 322 av 3 920 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 89 mot sammenlignbare, driftsmargin 18,4 % mot median 5,4 %. Vekst: persentil 79 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 30,9 % mot median 8,5 %.
Svakest: Soliditet: persentil 23 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 17,7 % mot median 33,9 %. Likviditet: persentil 35 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,22 mot median 1,43.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 4,8 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +5,4, bransjen +0,7 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Cloudsys Technologies AS med 5,4 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,7 poeng. Selskapet gjorde det altså 4,8 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Cloudsys Technologies AS samme vei som sammenlignbare selskaper 2 ganger. Omtrent 9 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 13,0 % | 4,8 % | −4,6 prosentpoeng | −0,2 prosentpoeng | −4,4 prosentpoeng |
| 2025 | 18,4 % | 5,4 % | +5,4 prosentpoeng | +0,7 prosentpoeng | +4,8 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Cloudsys Technologies AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 8,1 % i 2025; driftsmarginen til Cloudsys Technologies AS økte 5,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 99,0 | 108,8 | 127,9 | 146,4 | 158,3 | 155,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +9,8 % | +9,9 % | +17,5 % | +14,5 % | +8,1 % | −1,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 17,6 % | 13,0 % | 18,4 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Cloudsys Technologies AS økte 5,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt | 99,4 | 113,5 | 108,3 | 106,9 | 110,7 | 126,1 (så langt) |
| Endring fra året før | +35,1 % | +14,2 % | −4,6 % | −1,3 % | +3,6 % | +13,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 17,6 % | 13,0 % | 18,4 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet steg 6,2 % i 2025; driftsmarginen til Cloudsys Technologies AS økte 5,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt | 98,3 | 121,6 | 139,4 | 131,0 | 139,1 | 158,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +29,9 % | +23,7 % | +14,6 % | −6,0 % | +6,2 % | +13,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 17,6 % | 13,0 % | 18,4 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,2 % i 2025; driftsmarginen til Cloudsys Technologies AS økte 5,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 100,0 | 103,6 | 107,5 | 111,2 | 114,7 | 119,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +1,2 % | +3,5 % | +3,8 % | +3,4 % | +3,2 % | +4,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 17,6 % | 13,0 % | 18,4 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)
Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til Cloudsys Technologies AS økte 5,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt | 609 | 979 | 877 | 859 | 708 | 881 (så langt) |
| Endring fra året før | +61,1 % | +60,8 % | −10,5 % | −2,0 % | −17,6 % | +24,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 17,6 % | 13,0 % | 18,4 % | – |
Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Cloudsys Technologies AS økte 5,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 17,6 % | 13,0 % | 18,4 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Cloudsys Technologies AS økte 5,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 17,6 % | 13,0 % | 18,4 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 4,7 % i 2025; driftsmarginen til Cloudsys Technologies AS økte 5,4 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 90,5 | 90,9 | 96,0 | 100,9 | 105,6 | 109,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +7,4 % | +0,5 % | +5,6 % | +5,2 % | +4,7 % | +3,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 17,6 % | 13,0 % | 18,4 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Cloudsys Technologies AS hadde en driftsmargin på 18,4 % og en egenkapitalandel på 17,7 % i 2025, og er nr. 1 322 av 3 920 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 34,4 % til 17,7 % og omsetningen økte med 31 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 16 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 15 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 16 MNOK |
| P/B | 3,2 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 89 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 23 | vekt 25 % |
| Likviditet | 35 | vekt 15 % |
| Vekst | 79 | vekt 15 % |
| Konsistens | 52 | vekt 15 % |
Varighet: 57 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Cloudsys Technologies AS?
Driftsmarginen var 18,4 % i 2025, mot en median på 5,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 45,7 %.
Hvor solid er Cloudsys Technologies AS?
Egenkapitalandelen var 17,7 % i 2025 (median 33,9 %). Gjeldsgraden var 4,65 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i Cloudsys Technologies AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,22 i 2025 (median 1,43).
Hvordan står Cloudsys Technologies AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Cloudsys Technologies AS er nr. 1 322 av 3 920 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 432 av 1 321. Omsetningen endret seg 30,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915008615
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 3. februar 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,50 MNOK
- Forretningsadresse
- Gullstølslien 13, 5153 BØNES (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.cloudsys.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 51,0 %
- Fordeling
- selskaper 49 % · privatpersoner 51 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
- Cloudsys AS · 49,0 %
- 1 privatpersoner · 51,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 53 | 60 | 58 | |
| Rang | 1 681 | 1 118 | 1 322 | |
| Driftsmargin | 17,6 % | 13,0 % | 18,4 % | |
| Totalrentabilitet | 35,7 % | 36,2 % | 45,7 % | |
| Egenkapitalandel | 22,4 % | 34,4 % | 17,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,29 | 1,52 | 1,22 | |
| Omsetningsvekst | – | −2,3 % | 30,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10,5 MNOK | 10,3 MNOK | 13,4 MNOK |
| Driftsresultat | 1,9 MNOK | 1,3 MNOK | 2,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,0 MNOK | 1,5 MNOK | 2,6 MNOK |
| Skattekostnad | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
| Årsresultat | 1,6 MNOK | 1,2 MNOK | 2,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,7 MNOK | 4,3 MNOK | 5,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,7 MNOK | 4,3 MNOK | 5,8 MNOK |
| Egenkapital | 1,3 MNOK | 1,5 MNOK | 1,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,8 MNOK | 1,0 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum gjeld | 4,4 MNOK | 2,8 MNOK | 4,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,4 MNOK | 2,8 MNOK | 4,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7023346.
Videre
Lignende selskaper
- PV Arkitekter AS indeks 58, nr. 1 313 · sammenlign
- Caerus Architects AS indeks 58, nr. 1 314 · sammenlign
- Riksheim Consulting AS indeks 58, nr. 1 319 · sammenlign
- Havnevik AS indeks 58, nr. 1 320 · sammenlign
- VERTE LANDSKAP & Arkitektur AS indeks 57, nr. 1 329 · sammenlign