Allvit AS
Score · regnskapsår 2025
42av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 31 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 286 av 413 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 364 av 2 025 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 4 og soliditet 83 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Allvit AS ligger 8 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 413 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin −82,3 % (median 5,2 %) og egenkapitalandel 63,9 % (median 32,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 16 MNOK | 21 MNOK |
| Driftsmargin | −82,3 % | 5,2 % |
| Resultatmargin | −85,0 % | 5,1 % |
| Totalrentabilitet | −73,5 % | 9,8 % |
| Egenkapitalandel | 63,9 % | 32,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,56 | 1,69 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,62 | 1,26 |
| Omsetningsvekst | 54,6 % | 8,2 % |
| Omsetning per ansatt | 2,64 MNOK | 1,92 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 42 gjør Allvit AS det bedre enn 31 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (413 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Allvit AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Allvit AS har score 42 for 2025, rang 1 364 av 2 025 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 88 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 54,6 % mot median 8,2 %. Soliditet: persentil 83 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 63,9 % mot median 32,7 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 4 mot sammenlignbare, driftsmargin −82,3 % mot median 5,2 %. Likviditet: persentil 14 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,62 mot median 1,26.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,6 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,62 (median 1,26).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −85,0 % (median 5,1 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −82,3 % (median 5,2 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Allvit AS hadde en driftsmargin på −82,3 % og en egenkapitalandel på 63,9 % i 2025, og er nr. 1 364 av 2 025 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −165,4 % til −82,3 % og omsetningen økte med 55 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 11 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 11 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,6 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,62 (median 1,26).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −85,0 % (median 5,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −82,3 % (median 5,2 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 54,6 % (median 8,2 %); Likviditetsgrad 1 0,62 (median 1,26).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 6,9 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 4 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 83 | vekt 25 % |
| Likviditet | 14 | vekt 15 % |
| Vekst | 88 | vekt 15 % |
| Konsistens | 31 | vekt 15 % |
Varighet: 29 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Allvit AS?
Driftsmarginen var −82,3 % i 2025, mot en median på 5,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var −73,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Allvit AS?
Egenkapitalandelen var 63,9 % i 2025 (median 32,7 %). Gjeldsgraden var 0,56 (median 1,69).
Hvordan er likviditeten i Allvit AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,62 i 2025 (median 1,26). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Allvit AS i Informasjon og kommunikasjon?
Allvit AS er nr. 1 364 av 2 025 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 286 av 413. Omsetningen endret seg 54,6 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914795133
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (58.190)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 6 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 22. desember 2014 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Krambugata 2, 7011 TRONDHEIM
- Kommune
- Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Magnus Rudolfsen
- Styrets leder
- Anders Skogvold
- Styremedlem
- Birgit Skaldehaug
- Styremedlem
- Rune Røsten
- Styremedlem
- Vineet Sharma
- Varamedlem
- Kjetil Ansteensen
- Varamedlem
- Åse Tharaldsen
- Varamedlem
- Lasse Jobraaten
- Varamedlem
- Mads Nygaard
- Revisor
- Pricewaterhousecoopers AS
- Regnskapsfører
- K-Team AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 2 | 42 | 42 | |
| Rang | 1 966 | 1 369 | 1 364 | |
| Driftsmargin | −340,2 % | −165,4 % | −82,3 % | |
| Totalrentabilitet | −91,5 % | −118,1 % | −73,5 % | |
| Egenkapitalandel | −20,2 % | 65,4 % | 63,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,10 | 0,29 | 0,62 | |
| Omsetningsvekst | – | 133,8 % | 54,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,4 MNOK | 10,3 MNOK | 15,9 MNOK |
| Driftsresultat | −14,9 MNOK | −17,0 MNOK | −13,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −15,5 MNOK | −17,5 MNOK | −13,5 MNOK |
| Årsresultat | −15,5 MNOK | −17,5 MNOK | −13,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 16,3 MNOK | 14,4 MNOK | 17,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,0 MNOK | 1,4 MNOK | 3,5 MNOK |
| Egenkapital | −3,3 MNOK | 9,4 MNOK | 11,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −23,5 MNOK | −41,0 MNOK | −4,6 MNOK |
| Sum gjeld | 19,6 MNOK | 5,0 MNOK | 6,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 19,6 MNOK | 5,0 MNOK | 5,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7021782.
Videre
Lignende selskaper
- Trav og Galopp-Nytt A/S indeks 42, nr. 1 353 · sammenlign
- Flodin Data Systemer AS indeks 42, nr. 1 362 · sammenlign
- Seriøst Firma AS indeks 42, nr. 1 367 · sammenlign
- Ibas Ontrack AS indeks 42, nr. 1 371 · sammenlign
- Camerat AS indeks 42, nr. 1 375 · sammenlign