Vali AS
Score · regnskapsår 2024
66av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 84 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 82 av 501 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 397 av 2 304 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 70 og soliditet 75 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Vali AS ligger 16 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 501 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 8,4 % (median 3,3 %) og egenkapitalandel 56,1 % (median 32,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 47 MNOK | 22 MNOK |
| Driftsmargin | 8,4 % | 3,3 % |
| Resultatmargin | 9,1 % | 3,3 % |
| Totalrentabilitet | 21,9 % | 7,2 % |
| Egenkapitalandel | 56,1 % | 32,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,78 | 1,82 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,22 | 1,30 |
| Omsetningsvekst | −6,1 % | 9,6 % |
| Omsetning per ansatt | 2,64 MNOK | 1,63 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 66 gjør Vali AS det bedre enn 84 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (501 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Vali AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Vali AS hadde en driftsmargin på 8,4 % og en egenkapitalandel på 56,1 % i 2024, og er nr. 397 av 2 304 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen falt fra 20,4 % til 8,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 11 MNOK og 45 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 34 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 45 MNOK |
| P/B | 1,0 | 11 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 70 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 75 | vekt 25 % |
| Likviditet | 81 | vekt 15 % |
| Vekst | 20 | vekt 15 % |
| Konsistens | 78 | vekt 15 % |
Varighet: 76 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Vali AS?
Driftsmarginen var 8,4 % i 2024, mot en median på 3,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 21,9 %.
Hvor solid er Vali AS?
Egenkapitalandelen var 56,1 % i 2024 (median 32,4 %). Gjeldsgraden var 0,78 (median 1,82).
Hvordan er likviditeten i Vali AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,22 i 2024 (median 1,30).
Hvordan står Vali AS i Informasjon og kommunikasjon?
Vali AS er nr. 397 av 2 304 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 82 av 501. Omsetningen endret seg −6,1 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914754682
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 18 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 22. desember 2014 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,09 MNOK
- Forretningsadresse
- Tordenskiolds gate 8, 0160 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 86 | 66 | 57 | |
| Rang | 92 | 397 | 788 | |
| Driftsmargin | 20,4 % | 8,4 % | 18,3 % | |
| Totalrentabilitet | 43,5 % | 21,9 % | 54,6 % | |
| Egenkapitalandel | 52,9 % | 56,1 % | 18,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,08 | 2,22 | 1,19 | |
| Omsetningsvekst | – | −6,1 % | 9,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 50,5 MNOK | 47,5 MNOK | 52,0 MNOK |
| Driftsresultat | 10,3 MNOK | 4,0 MNOK | 9,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 10,5 MNOK | 4,3 MNOK | 9,9 MNOK |
| Årsresultat | 8,1 MNOK | 3,4 MNOK | 7,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 24,1 MNOK | 19,8 MNOK | 18,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 23,6 MNOK | 19,3 MNOK | 17,6 MNOK |
| Egenkapital | 12,7 MNOK | 11,1 MNOK | 3,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 12,6 MNOK | 11,0 MNOK | 3,2 MNOK |
| Sum gjeld | 11,3 MNOK | 8,7 MNOK | 14,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 11,3 MNOK | 8,7 MNOK | 14,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5670655.
Videre
Lignende selskaper
- AS SOGNINGEN/SOGNS AVIS indeks 67, nr. 388 · sammenlign
- Zeppelin AS indeks 67, nr. 389 · sammenlign
- Rent A Tent Utleie AS indeks 66, nr. 398 · sammenlign
- IT.NO AS indeks 66, nr. 399 · sammenlign
- Document Media AS indeks 66, nr. 403 · sammenlign