Web64 AS
Score · regnskapsår 2025
76av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 82 av 1 075 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 121 av 2 025 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 91 og soliditet 81 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Web64 AS ligger 27 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 1 073 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 53,8 % (median 5,9 %) og egenkapitalandel 78,7 % (median 39,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 53,8 % | 5,9 % |
| Resultatmargin | 87,9 % | 5,5 % |
| Totalrentabilitet | 60,7 % | 11,7 % |
| Egenkapitalandel | 78,7 % | 39,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,27 | 1,01 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,70 | 1,55 |
| Omsetningsvekst | 0,5 % | 4,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 76 gjør Web64 AS det bedre enn 92 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 075 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Web64 AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Web64 AS har score 76 for 2025, rang 121 av 2 025 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 91 mot sammenlignbare, driftsmargin 53,8 % mot median 5,9 %. Likviditet: persentil 85 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 4,70 mot median 1,55.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Web64 AS hadde en driftsmargin på 53,8 % og en egenkapitalandel på 78,7 % i 2025, og er nr. 121 av 2 025 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 41,8 % til 53,8 % og egenkapitalandelen steg fra 67,9 % til 78,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 16 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 16 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 10 MNOK |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 53,8 % (median 5,9 %); Egenkapitalandel 78,7 % (median 39,2 %); Likviditetsgrad 1 4,70 (median 1,55).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 91 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 81 | vekt 25 % |
| Likviditet | 85 | vekt 15 % |
| Vekst | 42 | vekt 15 % |
| Konsistens | 60 | vekt 15 % |
Varighet: 79 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Web64 AS?
Driftsmarginen var 53,8 % i 2025, mot en median på 5,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 60,7 %.
Hvor solid er Web64 AS?
Egenkapitalandelen var 78,7 % i 2025 (median 39,2 %). Gjeldsgraden var 0,27 (median 1,01).
Hvordan er likviditeten i Web64 AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,70 i 2025 (median 1,55).
Hvordan står Web64 AS i Informasjon og kommunikasjon?
Web64 AS er nr. 121 av 2 025 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 82 av 1 075. Omsetningen endret seg 0,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914746817
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 12. desember 2014 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Tangeråshagen 11C, 5630 STRANDEBARM (KVAM)
- Kommune
- Kvam rang 8–22 av 33 i KOSTRA-gruppe 5
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 5. januar 2015
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 63670003161GQ347OM10 fornyes 6. mars 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 82 | 76 | |
| Rang | – | 47 | 121 | |
| Driftsmargin | −17,4 % | 41,8 % | 53,8 % | |
| Totalrentabilitet | −63,0 % | 81,9 % | 60,7 % | |
| Egenkapitalandel | −4,8 % | 67,9 % | 78,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,77 | 3,11 | 4,70 | |
| Omsetningsvekst | – | 302,9 % | 0,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,6 MNOK | 2,3 MNOK | 2,3 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 1,0 MNOK | 1,3 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 1,3 MNOK | 2,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 1,1 MNOK | 1,6 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,2 MNOK | 1,6 MNOK | 3,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,1 MNOK | 1,6 MNOK | 3,4 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 1,1 MNOK | 2,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 1,1 MNOK | 2,7 MNOK |
| Sum gjeld | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6612423.
Videre
Lignende selskaper
- Minenta AS indeks 76, nr. 119 · sammenlign
- Sysman AS indeks 76, nr. 120 · sammenlign
- Marstein Services AS indeks 76, nr. 122 · sammenlign
- Holmseth Lieth AS indeks 76, nr. 123 · sammenlign
- Kryptosekken AS indeks 76, nr. 125 · sammenlign