Bilteknikk Kviteseid AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2024
67av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 81 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 221 av 1 137 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 317 av 1 663 · Annen tjenesteyting
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 84 og soliditet 57 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Bilteknikk Kviteseid AS ligger 17 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 1 137 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 9,3 % (median 3,1 %) og egenkapitalandel 42,9 % (median 32,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 9,3 % | 3,1 % |
| Resultatmargin | 8,8 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 43,5 % | 8,6 % |
| Egenkapitalandel | 42,9 % | 32,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,33 | 1,38 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,68 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | 6,3 % | 3,8 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 67 gjør Bilteknikk Kviteseid AS det bedre enn 81 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 137 selskaper) i 2024.
Score 2022–2024
- Bilteknikk Kviteseid AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Bilteknikk Kviteseid AS har score 67 for 2024, rang 317 av 1 663 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 84 mot sammenlignbare, driftsmargin 9,3 % mot median 3,1 %. Konsistens: persentil 64 mot sammenlignbare.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Bilteknikk Kviteseid AS hadde en driftsmargin på 9,3 % og en egenkapitalandel på 42,9 % i 2024, og er nr. 317 av 1 663 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra 18,2 % til 42,9 % og driftsmarginen steg fra 1,0 % til 9,3 %.
Bilteknikk Kviteseid AS klarte seg svakere enn sektoren i 2022, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 4 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,8 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var −6,2 % i 2022 (sektorens median −0,2 %), og egenkapitalandelen 9,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt det året. I de andre årene var driftsmarginen 5,1 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 84 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 57 | vekt 25 % |
| Likviditet | 59 | vekt 15 % |
| Vekst | 58 | vekt 15 % |
| Konsistens | 64 | vekt 15 % |
Varighet: 43 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bilteknikk Kviteseid AS?
Driftsmarginen var 9,3 % i 2024, mot en median på 3,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 43,5 %.
Hvor solid er Bilteknikk Kviteseid AS?
Egenkapitalandelen var 42,9 % i 2024 (median 32,6 %). Gjeldsgraden var 1,33 (median 1,38).
Hvordan er likviditeten i Bilteknikk Kviteseid AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,68 i 2024 (median 1,43).
Hvordan står Bilteknikk Kviteseid AS i Annen tjenesteyting?
Bilteknikk Kviteseid AS er nr. 317 av 1 663 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 221 av 1 137. Omsetningen endret seg 6,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914735742
- Org.form
- AS
- Sektor
- Annen tjenesteyting (95.310)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 15. desember 2014 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Cloumannvegen 15, 3850 KVITESEID
- Kommune
- Kviteseid rang 9–24 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 5. oktober 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2024
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 32 | 31 | 67 | |
| Rang | 13 | 1 221 | 317 | |
| Driftsmargin | −6,2 % | 1,0 % | 9,3 % | |
| Totalrentabilitet | −41,0 % | 7,6 % | 43,5 % | |
| Egenkapitalandel | 9,8 % | 18,2 % | 42,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,82 | 0,95 | 1,68 | |
| Omsetningsvekst | – | −22,4 % | 6,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5,7 MNOK | 4,4 MNOK | 4,7 MNOK |
| Driftsresultat | −0,4 MNOK | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,4 MNOK | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK |
| Årsresultat | −0,3 MNOK | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,9 MNOK | 0,6 MNOK | 1,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK | 1,0 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,8 MNOK | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,8 MNOK | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 5796807.
Videre
Lignende selskaper
- Mc Teknikk AS indeks 67, nr. 313 · sammenlign
- Killingmo AS indeks 67, nr. 315 · sammenlign
- Naustet Sigerfjord AS indeks 67, nr. 316 · sammenlign
- Team Haarlokken AS indeks 66, nr. 318 · sammenlign
- Aquarama Velvære AS indeks 66, nr. 320 · sammenlign