Grind Tech AS
Score · regnskapsår 2024
81av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 97 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 406 av 12 197 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 641 av 19 404 · Bygg og anlegg
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 85 og soliditet 89 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Grind Tech AS ligger 31 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 12 188 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 13,7 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 75,5 % (median 33,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 13,7 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 13,4 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 39,8 % | 7,9 % |
| Egenkapitalandel | 75,5 % | 33,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,33 | 1,42 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,44 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | 27,5 % | 4,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 81 gjør Grind Tech AS det bedre enn 97 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 197 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Grind Tech AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Grind Tech AS hadde en driftsmargin på 13,7 % og en egenkapitalandel på 75,5 % i 2024, og er nr. 641 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2023 til 2024: driftsmarginen steg fra −9,0 % til 13,7 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 5 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 5 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 13,7 % (median 3,7 %); Egenkapitalandel 75,5 % (median 33,4 %); Likviditetsgrad 1 2,44 (median 1,42).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,6 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 85 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 89 | vekt 25 % |
| Likviditet | 78 | vekt 15 % |
| Vekst | 72 | vekt 15 % |
| Konsistens | 74 | vekt 15 % |
Varighet: 54 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Grind Tech AS?
Driftsmarginen var 13,7 % i 2024, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 39,8 %.
Hvor solid er Grind Tech AS?
Egenkapitalandelen var 75,5 % i 2024 (median 33,4 %). Gjeldsgraden var 0,33 (median 1,42).
Hvordan er likviditeten i Grind Tech AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,44 i 2024 (median 1,42).
Hvordan står Grind Tech AS i Bygg og anlegg?
Grind Tech AS er nr. 641 av 19 404 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 406 av 12 197. Omsetningen endret seg 27,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914615658
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.910)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 8. desember 2014 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Ospedalsvegen 3C, 6012 ÅLESUND
- Kommune
- Ålesund rang 2–6 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 15. desember 2014
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 26 | 81 | 45 | |
| Rang | 14 929 | 641 | 12 278 | |
| Driftsmargin | −9,0 % | 13,7 % | −4,3 % | |
| Totalrentabilitet | −22,0 % | 39,8 % | −6,6 % | |
| Egenkapitalandel | 27,6 % | 75,5 % | 49,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,77 | 2,44 | 8,02 | |
| Omsetningsvekst | – | 27,5 % | −44,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,2 MNOK | 2,8 MNOK | 1,6 MNOK |
| Driftsresultat | −0,2 MNOK | 0,4 MNOK | −0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,2 MNOK | 0,4 MNOK | −0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,3 MNOK | 0,5 MNOK | −0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK | 1,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK | 0,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,2 MNOK | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum gjeld | 0,7 MNOK | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,5 MNOK | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5607795.
Videre
Lignende selskaper
- Bøhle Eiendomstjenester AS indeks 81, nr. 636 · sammenlign
- Dyrud Eigedom AS indeks 81, nr. 638 · sammenlign
- Lipton Snekkerservice AS indeks 81, nr. 639 · sammenlign
- Snekkeremil AS indeks 81, nr. 640 · sammenlign
- Byggmester Vabø AS indeks 81, nr. 642 · sammenlign