Cuma Event AS
Mangler regnskap for 2025. Fristen var 31. juli 2026. Brønnøysundregistrene oppgir ikke når regnskap kom inn, bare siste innsendte år.
Score · regnskapsår 2024
61av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 74 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 79 av 299 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 469 av 1 671 · Revisjon, regnskap og rådgivning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 68 og soliditet 68 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Cuma Event AS ligger 12 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.
Medianscore 49 blant 299 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 12,4 % (median 9,5 %) og egenkapitalandel 41,9 % (median 29,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 42 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 12,4 % | 9,5 % |
| Resultatmargin | 11,7 % | 10,3 % |
| Totalrentabilitet | 38,4 % | 22,3 % |
| Egenkapitalandel | 41,9 % | 29,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,39 | 2,29 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,71 | 1,30 |
| Omsetningsvekst | −10,1 % | 10,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 61 gjør Cuma Event AS det bedre enn 74 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (299 selskaper) i 2024.
Score 2022–2024
- Cuma Event AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Cuma Event AS har score 61 for 2024, rang 469 av 1 671 i sektoren.
Sterkest: Likviditet: persentil 74 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,71 mot median 1,30. Konsistens: persentil 71 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 8 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −10,1 % mot median 10,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Cuma Event AS hadde en driftsmargin på 12,4 % og en egenkapitalandel på 41,9 % i 2024, og er nr. 469 av 1 671 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning.
Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra 16,6 % til 41,9 % og driftsmarginen falt fra 16,6 % til 12,4 %.
Cuma Event AS klarte seg bedre enn sektoren i 2022, sektorens svakeste år.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 45 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 38 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 45 MNOK |
| P/B | 1,0 | 6 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,5 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Driftsmarginen var 13,0 % i 2022 (sektorens median 7,4 %), og egenkapitalandelen 8,2 %. I de andre årene var driftsmarginen 14,5 % i snitt.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 7,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 68 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 68 | vekt 25 % |
| Likviditet | 74 | vekt 15 % |
| Vekst | 8 | vekt 15 % |
| Konsistens | 71 | vekt 15 % |
Varighet: 52 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Cuma Event AS?
Driftsmarginen var 12,4 % i 2024, mot en median på 9,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 38,4 %.
Hvor solid er Cuma Event AS?
Egenkapitalandelen var 41,9 % i 2024 (median 29,4 %). Gjeldsgraden var 1,39 (median 2,29).
Hvordan er likviditeten i Cuma Event AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,71 i 2024 (median 1,30).
Hvordan står Cuma Event AS i Revisjon, regnskap og rådgivning?
Cuma Event AS er nr. 469 av 1 671 rangerte selskaper i Revisjon, regnskap og rådgivning for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 79 av 299. Omsetningen endret seg −10,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 914532582
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 21. november 2014 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Karenslyst Allé 16 F, 0278 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2024
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 2. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2022–2024
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 51 | 45 | 61 | |
| Rang | 9 | 947 | 469 | |
| Driftsmargin | 13,0 % | 16,6 % | 12,4 % | |
| Totalrentabilitet | 78,5 % | 68,0 % | 38,4 % | |
| Egenkapitalandel | 8,2 % | 16,6 % | 41,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,08 | 1,19 | 1,71 | |
| Omsetningsvekst | – | −1,6 % | −10,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 47,9 MNOK | 47,1 MNOK | 42,4 MNOK |
| Driftsresultat | 6,3 MNOK | 7,8 MNOK | 5,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 5,9 MNOK | 7,4 MNOK | 5,0 MNOK |
| Årsresultat | 4,6 MNOK | 5,8 MNOK | 3,8 MNOK |
| Finanskostnader | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 8,1 MNOK | 11,9 MNOK | 13,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 8,0 MNOK | 11,8 MNOK | 13,8 MNOK |
| Egenkapital | 0,7 MNOK | 2,0 MNOK | 5,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,6 MNOK | 1,9 MNOK | 5,7 MNOK |
| Sum gjeld | 7,4 MNOK | 10,0 MNOK | 8,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 7,4 MNOK | 10,0 MNOK | 8,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 6095447.
Videre
Lignende selskaper
- Pretor Advokat AS indeks 61, nr. 462 · sammenlign
- Advokatfirmaet Møller AS indeks 61, nr. 465 · sammenlign
- Complér Accounting AS indeks 61, nr. 466 · sammenlign
- Efirma Regnskap AS indeks 61, nr. 472 · sammenlign
- Bøhn Regnskap A/S indeks 60, nr. 476 · sammenlign